3. i 4. kolejka Hokejowej Ligi Mistrzów na sportowych antenach Polsatu

Po emocjach związanych z walką o igrzyska w Pekinie pora na dobre rozpocząć sezon klubowy w hokeju na lodzie. Trzecią i czwartą kolejkę Ligi Mistrzów obejrzeć będzie można na sportowych antenach Polsatu. W piątek do gry wchodzi mistrz Polski. JKH […]

Po emocjach związanych z walką o igrzyska w Pekinie pora na dobre rozpocząć sezon klubowy w hokeju na lodzie. Trzecią i czwartą kolejkę Ligi Mistrzów obejrzeć będzie można na sportowych antenach Polsatu.

W piątek do gry wchodzi mistrz Polski. JKH GKS Jastrzębie w swoim pierwszym meczu podejmować będą HC Bolzano, w drugim zaś Red Bull Salzburg. Mistrzowie odpowiednio Włoch i Austrii, rzecz jasna, są naszpikowani reprezentantami swoich krajów, podobnie zresztą jak ekipa z Jastrzębia-Zdroju, na której czele stoi także selekcjoner Biało-Czerwonych, Robert Kaláber. Biorąc zatem pod uwagę poziom poszczególnych reprezentacji, trudno upatrywać w ekipie JKH faworytów. Sam trener Kaláber zapowiada, że dla niego każdy punkt zdobyty w rywalizacji z tak trudnymi rywalami będzie dużym sukcesem.

O ile dla grup G i H (w grupie mistrza Polski występuje też norweski Frisk Asker Ishockey, w grupie G natomiast duński Rungsted Ishockey, francuski Dragons de Rouen, austriacki Klagenfurt AC oraz ukraiński HC Donbas) będą to pierwsze mecze (zaległe spotkania pierwszej i drugiej kolejki zagrają w dniach 9-12 września), o tyle grupy A-F mają za sobą już dwa starcia. W grupie F do ekipy Oceláři Trzyniec, która przegrała obydwa mecze w pierwszym terminie, dołączy Aron Chmielewski. Będzie mógł zatem pomóc kolegom z drużyny wziąć rewanż na ekipach Fribourg-Gottéron i Leksands IF. Oprócz rywali mistrza Czech komplet punktów zebrali do tej pory Växjö Lakers (grupa A), Rögle BK (grupa D) oraz Tappara Tampere (grupa E). Oba swoje spotkania wygrali też hokeiści Helsinki IFK, jednak Mládę Boleslav pokonali dopiero po dogrywce.

CZWARTEK – 2 WRZEŚNIA 2021

16:55 Hokejowa Liga Mistrzów – 3. kolejka, grupa F: HC OCELÁŘI TRZYNIEC – FRIBOURG-GOTTÉRON na żywo


23:00 Hokejowa Liga Mistrzów – 3. kolejka, grupa F: HC SLOVAN BRATYSŁAWA – LEKSANDS IF 


PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA 2021

18:00 Hokejowa Liga Mistrzów – 3. kolejka, grupa H: JKH GKS JASTRZĘBIE – HC BOLZANO na żywo

SOBOTA – 4 WRZEŚNIA 2021

11:30 Hokejowa Liga Mistrzów – 3. kolejka, grupa G: KLAGENFURT AC – DRAGONS DE ROUEN


14:55 Hokejowa Liga Mistrzów – 4. kolejka, grupa B: BK MLADÁ BOLESLAV – HIFK HOCKEY 

NIEDZIELA – 5 WRZEŚNIA 2021

17:30 Hokejowa Liga Mistrzów – 4. kolejka, grupa H: JKH GKS JASTRZĘBIE – RED BULL SALZBURG 
Ipla

20:15 Hokejowa Liga Mistrzów – 4. kolejka, grupa G: KLAGENFURT AC – RUNGSTED SEIER CAPITAL 
Ipla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.