3. kolejka Ligi Mistrzów EHF w piłce ręcznej w Eurosporcie

Po tygodniowej przerwie wracamy ze świętem piłki ręcznej, czyli rozgrywki Ligi Mistrzów EHF znów w akcji! Transmisja meczu Motor Zaporoże – Łomża Vive Kielce w Eurosporcie 1, a pozostałych spotkań tylko w Eurosport Playerze. Motor – Vive Kielce Mistrzowie Polski […]

Po tygodniowej przerwie wracamy ze świętem piłki ręcznej, czyli rozgrywki Ligi Mistrzów EHF znów w akcji! Transmisja meczu Motor Zaporoże – Łomża Vive Kielce w Eurosporcie 1, a pozostałych spotkań tylko w Eurosport Playerze.

Motor – Vive Kielce
Mistrzowie Polski po falstarcie z Dinamo Bucuresti, potrafili świetnie poradzić sobie z jednym z faworytów do wygrania rozgrywek, czyli z Veszprem. Zwycięstwo to z pewnością uskrzydliło podopiecznych Tałanta Dujszebajewa, który sam nie ukrywa, że w meczu z ukraińskim Motorem liczą się tylko 2 punkty. Każdy inny wynik będzie odbierany jako sensacja. Transmisja meczu Mistrzów Polski tylko w Eurosporcie.

Vardar 1961 – Aalborg
Aalborg, który jest liderem grupy z pewnością będzie chciał dodać kolejne, już trzecie zwycięstwo w tym sezonie i zachować pierwsze miejsce w grupie. Jednakże tym razem spotyka się z rywalem bardzo mocnym w szczególności na własnym boisku. Vardar w poprzedniej kolejce pewnie pokonał Mieszków Brześć, jednakże sensacyjny remis z Elverum na wyjeździe sprawił, że zespół z Macedonii Północnej plasuje się dopiero na czwartej pozycji.

Veszprem – Barcelona
Ten mecz zdecydowanie jest kandydatem do miana hitu kolejki. Węgrzy z pewnością będą chcieli zmazać plamę z poprzedniego meczu z Vive, jednak naprzeciw staje obrońca tytułu, Barcelona, która bardzo dobrze rozpoczęła sezon od dwóch łatwych zwycięstw z Motorem i Flensburgiem. Przed Veszprem bardzo trudne zadanie, ale jak sami wiemy, piłka ręczna już nie raz potrafiła zadziwić swą przewrotnością.

Flensburg – PSG
Niemiecka drużyna nie może z pewnością zaliczyć początku sezonu do udanych. Po porażkach z Porto i Barceloną, Flensburg zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i raczej nie można oczekiwać, że po meczu z PSG ta sytuacja ulegnie zmianie. Paryżanie są jednym z faworytów rozgrywek i liczą na podreperowanie swojej sytuacji po ostatniej porażce z Veszprem.

PPD Zagreb – Elverum
Mecz z serii tych za 4 punkty. Obie drużyny walczą o ostatnie miejsca w play-offs. Przed spotkaniem w uprzywilejowanej pozycji jest Elverum, które to wyszarpało remis z Vardarem. Chorwaci z kolei po wysokich porażkach z Szeged i Aalborgiem,  zmierzą się z rywalem z podobnej półki. Walka, zaangażowanie i poświęcenie, tego nie może w tym meczu zabraknąć, gdyż ewentualna porażka któregoś z zespołów stawia duży znak zapytania przy celu jakim jest następna runda.

Dinamo Bucuresti – Porto
Rumuni potrafili sprawić sensację pokonując Vive, lecz gdy ktoś myślał, że mamy do czynienia z czarnym koniem rozgrywek, to musiał się bardzo zdziwić, gdyż w następnym meczu PSG przejechało się po Dinamo i wygrało jedenastoma bramkami. Porto z kolei potrafiło wygrać z Flensburgiem po meczu pełnym walki, jednak poległo z ukraińskim Motorem. Mecz z pewnością będzie ciekawy, ponieważ obie drużyny nie mogą być pewne gry w kolejnej fazie.

Mieszków Brześć – Szeged
Po porażkach z Kiel i Vardarem sytuacja Białorusinów robi się bardzo nieciekawa. Co gorsze, Mieszków będzie musiał zmierzyć się z węgierskim Szeged, które po wyjazdowym remisie z Montpellier i zwycięstwie z Zagrebem, dało sygnał, że również myśli o wyższej pozycji w grupie. Z pewnością mecz w Białorusi, będzie dla Węgrów kolejnym testem.

Montpellier – Kiel
Co tu dużo mówić, Francuzi niezbyt dobrze weszli w sezon, porażka z Aalborgiem i wymęczony remis z Szeged nie stawia ich w roli faworyta w meczu z Kiel. Niemcy z kolei w 3. kolejce trafili na poważniejszego rywala, w poprzednich łatwo zwyciężyli z Elverum i Mieszkowem Brześć. Z pewnością Kiel będzie chciało zachować komplet zwycięstw. Jednak nie należy zapominać, że drużyna Montpellier nie jest chłopcem do bicia i potrafi się odryźć, ale czy na tyle, aby pokonać faworyzowanych Niemców? Przekonamy się już jutro.

ŚRODA – 29 WRZEŚNIA 2021

18:35 L18:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa A: HC VARDAR – AALBORG HÅNDBOLD 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM – FC BARCELONA HB 


18:45 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa B: MOTOR ZAPOROŻE – ŁOMŻA VIVE KIELCE 

Komentarz w Eurosporcie: Krzysztof Bandych
Komentarz w Radio Gol 2: Bartosz Pająk, Adrian Kozioł

20:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa A: PPD ZAGRZEB – ELVERUM HÅNDBALL 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa B: SG FLENSBURG HANDEWITT – PARIS SAINT-GERMAIN HANDBALL 


CZWARTEK – 30 WRZEŚNIA 2021

18:35 Li18:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa A: HC MIESZKOW BRZEŚĆ  MOL-PICK SZEGED 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa B: DINAMO BUKARESZT  FC PORTO SOFARMA 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 3. kolejka, grupa A: MONTPELLIER HANDBALL  THW KIEL 

About Kacper Mikołajewski