3. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzyń na sportowych antenach Polsatu

Przed nami 3. seria spotkań w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Polskie drużyny mają dotąd po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Jaki bilans będą miały na półmetku rozgrywek grupowych?

Obie polskie ekipy w Lidze Mistrzyń zaprezentują się w środę. Jako pierwsze na boisko wyjdą siatkarki Chemika Police. Mistrzynie Polski na inaugurację rozgrywek przegrały z Wicemistrzyniami Włoch, a przed dwoma tygodniami okazały się wyraźnie lepsze od Wicemistrzyń Azerbejdżanu. Teraz czeka ich najtrudniejsze zadanie. Niepokonane w OrlenLidze podopieczne Jakuba Głuszaka zmierzą się z Mistrzyniami Włoch – Imoco Volley Conegliano. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego w tegorocznym sezonie potwierdzają swoją wysoką formę i prowadzą w Serie A1. W ostatnim meczu Ligi Mistrzyń przegrały z ekipą Nordmeccanica Modena. Po Policzankach zobaczymy, jak poradzą sobie siatkarki Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki po raz pierwszy zaprezentują się na własnym parkiecie. Wyjazdowe spotkania kończyły z różnym skutkiem – zdecydowaną porażką w Azerbejdżanie i pewną wygraną we Francji. Obecnie czwarty zespół OrlenLigi również czeka bardzo trudne zadanie. Rywalem będzie Fenerbahce Stambuł – trzecia drużyna poprzedniej edycji Champions League. Turczynki mają na swoim koncie komplet 6. punktów i żadnej przegranej partii. O kolejne zwycięstwo powalczą w Dąbrowie Górniczej.

W grupie A, gdzie rywalizuje Chemik, Nordmeccanica Modena podejmie Telekom Baku i będzie zdecydowanym faworytem. Włoszki wywiozły 3 punkty z Polic, a także trochę nieoczekiwanie, ale w pełni zasłużenie pokonały Mistrzynie Woch – Imoco Volley Conegliano. Z kolei Azerki nie zdołały wygrać jeszcze choćby seta. Jeżeli chodzi o starcie w grupie C, a więc rywalizację rywali Tauronu, wydaje się, że faworytem jest Azerrail Baku. Jednak Mistrzynie Azerbejdżanu zostały rozbite w poprzedniej kolejce przez Fenerbahce Stambuł, z którym Saint-Raphael Var VB rozegrał bardzo wyrównane spotkanie. Zupełnie inaczej obie drużyny wypadły na tle Polek, gdyż Azerki wygrały, a Francuzki poniosły drugą porażkę w Lidze Mistrzyń.

W grupie B dojdzie do wewnątrz rosyjskiego meczu, w którym zmierzą się Dinamo MoskwaDinamo Krasnodar. Gospodynie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i z 5. punktami są liderkami. Punkt straciły przed dwoma tygodniami w Szwajcarii. Z kolei zawodniczki z Krasnodaru mają na swoim koncie porażkę z Helwetkami oraz wyszarpane w dużych bólach zwycięstwo w Rumunii. W drugim meczu tej grupy wyraźnym faworytem jest Volero Zurych w rywalizacji z CS Volei Alba Blaj. Choć mecz odbędzie się w Rumunii, gdzie duże problemy miało Dinamo Krasnodar, Volero raczej nie da wydrzeć sobie zwycięstwa. W grupie D zdecydowanego faworyta ma rywalizacja Vakifbanku Stambuł Dresdner SC. Turczynki powalczą na własnym terenie o 3. grupowe zwycięstwo, a Niemki w dwóch poprzednich spotkaniach wyrosły na outsiderki grupy i ciężko będzie nawiązać walkę z gospodyniami. Dużo ciekawiej będzie w Jekaterynburgu, gdzie Uralochka-NTKM podejmie Eczacibasi Stambuł. Stawką spotkania będzie 2. miejsce w grupie. Po 2. kolejkach zarówno Rosjanki jak i Turczynki mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Zespół znad Bosforu ma jednak minimalną przewagę w postaci wygranych dwóch setów w starciu z Vakifbankiem.

WTOREK – 24 STYCZNIA 2017

15:00 Liga Mistrzyń CEV – grupa D: URALOCHKA–NTMK JEKATERYNBURG – ECZACIBASI STAMBUŁ na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 25 STYCZNIA 2017

17:00 Liga Mistrzyń CEV – grupa B: DYNAMO MOSKWA – DINAMO KRASNODAR na żywo
Ipla
Komentarz: Damian Dacewicz – Maciej Jarosz

18:00 
Liga Mistrzyń CEV – grupa A: CHEMIK POLICE – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO  na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marek Magiera – Ireneusz Mazur

20:30
Liga Mistrzyń CEV – grupa A: LIO JU NORDEMECCANICA MODENA – TELEKOM BAKU na żywo
Ipla
Komentarz: Adam Romański – Krzysztof Ignaczak

20:30
Liga Mistrzyń CEV – grupa C: TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA – FENERBAHCE SK STAMBUŁ na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Tomasz Wójtowicz

23:00 
Liga Mistrzyń CEV – grupa B: CS VOLEI ALBA BLAJ – VOLERO ZURICH premiera.200
Polsat Sport Extra HD Ipla
Komentarz: Adam Romański – Maciej Jarosz

23:00 
Liga Mistrzyń CEV – grupa D: VAKIFBANK STAMBUŁ – DRESDNER SC premiera.200
Ipla
Komentarz: Damian Dacewicz – Krzysztof Ignaczak

CZWARTEK – 26 STYCZNIA 2017

01:00 Liga Mistrzyń CEV – grupa C: ST-RAPHAEL VAR VB – AZERRAIL BAKU premiera.200
Ipla