30. kolejka LOTTO Ekstraklasy w TVP, NC+ i Eurosporcie

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy wszystkie osiem spotkań zostanie rozegranych jednocześnie w sobotę o 18:00. Pięć pojedynków będzie można obejrzeć od początku do końca, natomiast relację ze wszystkich spotkań jednocześnie w Multilidze przeprowadzi CANAL+Sport HD. Mimo, że już […]

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy wszystkie osiem spotkań zostanie rozegranych jednocześnie w sobotę o 18:00. Pięć pojedynków będzie można obejrzeć od początku do końca, natomiast relację ze wszystkich spotkań jednocześnie w Multilidze przeprowadzi CANAL+Sport HD.

Mimo, że już 29. kolejek LOTTO Ekstraklasy za nami, wciąż mamy dużo niewiadomych. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej wciąż sześć drużyn walczy o udział w grupie mistrzowskiej. Jedną z nich jest Pogoń Szczecin, która mimo dość komfortowej sytuacji ma bardzo trudne zadanie. Pogoń plasuje się na siódmym miejscu w lidze i wystarczy że utrzyma swoją pozycję. Jednak w sobotę naprzeciw niej stanie Legia Warszawa, która musi za wszelką cenę gonić liderującą Lechię Gdańsk i na pewno nie odpuści tego pojedynku. Portowcy nawet w przypadku porażki mogą utrzymać swoją pozycję, ale do tego potrzebny będzie brak zwycięstwa dwóch z trzech drużyn znajdujących się pod drużyną ze Szczecina.

Kolejny bardzo elektryzujący mecz to bezpośrednie starcie drużyn walczących o grupę mistrzowską. Lech Poznań przy Bułgarskiej podejmie Jagiellonię Białystok. Gospodarze plasują się tuż pod drużyną ze Szczecina i nie mogą pozwolić sobie na błąd, każda strata punktów może wykluczyć ich z górnej połówki tabeli, a dla „Kolejorza” byłaby to ogromna porażka. W lepszej sytuacji jest Jagiellonia, która z kolei plasuje się nad „Portowcami” z jednym punktem więcej. Duże nieszczęście musiałoby się stać, aby „Jaga” nie znalazła się w grupie mistrzowskiej, ale ten scenariusz również jest możliwy.

Liderująca w tabeli Lechia Gdańsk podejmie na wyjeździe Cracovię. Lechia ma trzy punkty przewagi nad Legią Warszawa, ale do końca sezonu jest jeszcze osiem kolejek, dlatego nie może sobie pozwolić na chwilę słabości. Natomiast „Pasy”, które zajmują czwartą pozycję są praktycznie pewne utrzymania w grupie mistrzowskiej, bo chyba nawet w najmniej optymistycznym wariancie nie mogą już spaść do grupy spadkowej.

Na Śląsku Zagłębie Sosnowiec w pojedynku dwóch najgorszych drużyn obecnego sezonu podejmie Wisłę Płock. Będzie to pojedynek o przysłowiowe „sześć punktów”, gdyż zwycięstwo „Nafciarzy” może już powoli pogrzebać zespół z Sosnowca, natomiast zwycięstwo Zagłębia może dać im kontakt z zespołami walczącymi o utrzymanie w lidze, a w ostatnich tygodniach Zagłębie gra naprawdę przyzwoicie.

W ostatnim spotkaniu transmitowanym w całości trzeci w tabeli Piast Gliwice podejmie Koronę Kielce. Gliwiczanie mają coraz większe apetyty na utrzymanie ligowego podium, tym bardziej że grupa pościgowa wydaje się wykruszać w pojedynkach między sobą. Piast szans na wyższe miejsce raczej nie ma, jednak zachowanie trzeciego miejsca nadal będzie wynikiem ponad stan. Natomiast Korona ma jeszcze iluzoryczne szanse na grupę mistrzowską, ale musiałaby wydać przy równoczesnych porażkach trzech zespołów znajdujących się nad nią.

W pozostałych spotkaniach Zagłębie Lubin podejmie Wisłę Kraków, Arka Gdynia zmierzy się z Miedzią Legnica, a Śląsk Wrocław zagra z Górnikiem Zabrze. Tylko to pierwsze spotkanie jest jeszcze zdecydowanie o coś. Zagłębie i Wisła również walczą o udział w górnej połówce tabeli. W dużo lepszej sytuacji są „Miedziowi”, którzy muszą jedynie utrzymać swoją pozycję, natomiast Wisła musi wygrać to spotkanie, spychając tym samym Zagłębie do grupy spadkowej.

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

16:15 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: STUDIO na żywo
*(od 17:45 także w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Tomasz Kłos, Marcin Żewłakow (z Krakowa)
Reporter: Hubert Bugaj

17:00 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: MULTILIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak – Marek Jóźwiak, Marcin Baszczyński, Sławomir Stempniewski
17:30 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

17:50 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA na żywo

Komentarz: Adam Marchliński – Kazimierz Węgrzyn (ze Szczecina)
17:50 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: LECH POZNAŃ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na żywo

Komentarz: Rafał Wolski – Maciej Murawski (z Poznania)
17:50 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: CRACOVIA – LECHIA GDAŃSK na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz w nSport+: Bartosz Gleń – Grzegorz Mielcarski (z Krakowa)
Komentarz w TVP: Szymon Borczuch – Sebastian Mila (z Krakowa)

17:50 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – WISŁA PŁOCK na żywo
Eurosport 1 HDIpla

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: PIAST GLIWICE – KORONA KIELCE na żywo

Komentarz: Robert Skrzyński – Wojciech Jagoda (z Gliwic)
19:50 LOTTO Ekstraklasa – 30. kolejka: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Tomasz Kłos, Marcin Żewłakow (z Krakowa)
Reporter: Hubert Bugaj

PONIEDZIAŁEK – 15 KWIETNIA 2019

19:00 Magazyn EKSTRAPAKA – 30. KOLEJKA 


20:00 Magazyn EKSTRAKLASA PO GODZINACH na żywo
CANAL+ Sport HD

21:55 Magazyn GOL EKSTRA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About 0a60d0xx