30. kolejka Sky Bet Championship w Eleven Extra

W piłkarskiej Anglii nie ma czasu na przerwę. Po meczach w środku tygodnia, zawodnicy w weekend znów wybiegną na murawy. Stacja Eleven Extra przeprowadzi transmisje trzech spotkań z zaplecza Premier League. Kolejkę rozpocznie mecz Wigan Athletic z Shefield Wednesday. Obie […]

Kolejkę rozpocznie mecz Wigan Athletic z Shefield Wednesday. Obie drużyny walczą w tym sezonie o zgoła odmienne cele. Drużyna gospodarzy w tej chwili znajduje się w strefie spadkowej i traci do bezpiecznego miejsca trzy punkty. Goście z kolei są na 7. miejscu i będą chcieli powalczyć o awans do fazy play – off, która uprawnia do gry o Premier League. W tej chwili przegrywają z szóstym Derby County tylko gorszym bilansem bramek.

Wyżej wymienione Derby na boisku pojawi się w sobotę. Rywalem Baranów nie będzie jednak byle kto, bo ekipa wicelidera – Newcastle United. Spotkanie odbędzie się na Sports Direct Stadium. Ciężko wskazać w nim faworyta, choć wydaje się, że podopieczni Rafy Beniteza powinni wygrać ten mecz.

W niedzielne wczesne popołudnie będzie miał miejsce hit kolejki. W bezpośrednim starciu spotkają się piąte Huddersfield Town i czwarte Leeds United. Obie drużyny na chwilę obecną zajmują miejsca gwarantujące grę o udział w barażach o ekstraklasę, jednak do końca sezonu jeszcze kilkanaście kolejek. Zwycięstwo z bezpośrednim rywalem nie tylko polepszy sytuację punktową, ale pozwoli także na zbliżenie się do liderów rozgrywek.

PIĄTEK – 3 LUTEGO 2017

20:40 Sky Bet Championship – 30. kolejka: WIGAN ATHLETIC – SHEFFIELD WEDNESDAY  na żywo