31. kolejka Primeira Liga w Sportklubie

Podobnie jak w niemal całej Europie, tak i w Portugalii ligowe rozgrywki wchodzą na ostatnia prostą. O mistrzostwo cały czas rywalizują dwa najlepsze kluby z Lizbony, natomiast sześć zespołów zaangażowane jest w walkę o otrzymanie. Transmisje spotkań do zobaczenia tylko w Sportklubie. […]

Podobnie jak w niemal całej Europie, tak i w Portugalii ligowe rozgrywki wchodzą na ostatnia prostą. O mistrzostwo cały czas rywalizują dwa najlepsze kluby z Lizbony, natomiast sześć zespołów zaangażowane jest w walkę o otrzymanie. Transmisje spotkań do zobaczenia tylko w Sportklubie.

31. seria spotkań rozpocznie się w piątkowy wieczór, kiedy to Boavista FC podejmować będzie u siebie CF Os Belenenses. Gospodarze mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i cały czas muszą walczyć o swój ligowy byt. Spotkanie z czterokrotnymi mistrzami Portugalii może być dla nich szansą na podreperowanie swojego dorobku punktowego, gdyż goście zajmują miejsce w środku tabeli i nie mają szans na walkę o czołowe miejsca.

W sobotę zobaczymy trzy spotkania na żywo. W pierwszym z ich Academica Coimbra zagra z FC Porto. Drużyna „Smoków” na pewno nie zaliczy obecnego sezonu do udanych. Klub odznaczony m.in. „Orderem Zasługi” jakiś czas temu stracił szansę na mistrzostwo kraju, a obecnie zajmuje trzecie miejsce ze stratą aż 12 punktów do liderującej Benfiki.
W Lizbonie swój mecz rozegra jeden z dwóch zespół liczących się w walce o mistrzostwo. Mowa tu oczywiście o Sportingu CP, który zmierzy się z UD Madeira. „Lwy” zajmują obecnie pozycję wicelidera, ze stratą dwóch punktów do pierwszego miejsca. Jeśli chcą nadal marzyć o dogonieniu swoich największych rywali, to w sobotni wieczór nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.
Następnie Pacos de Ferreira spotka się z SC Braga. Oba zespoły są zaangażowane w walkę o miejsca dające udział w przyszłorocznej Lidze Europy. Na tą chwilę drużyna z Bragi zagra w kwalifikacjach do tych rozgrywek, natomiast gospodarze nadchodzącego meczu do osiągnięcia celu brakuje czterech punktów.

W niedzielę zobaczymy mecz w Guimaraes, gdzie tamtejsza Vitoria zagra z Estoril. Będzie to spotkanie zespołów środka tabeli (11. i 8. miejsce), które raczej nie muszą martwić się swoją przyszłość. Ostatnie starcie zakończyło się wiktorią piłkarzy… Vitorii i teraz również są faworytami do zdobycia trzech punktów.

pasek2

PIĄTEK – 22 KWIETNIA 2016

21:25 Primeira Liga – 31. kolejka: BOAVISTA FC – CF OS BELENENSES na żywo
Sportklub

SOBOTA – 23 KWIETNIA 2016

17:10 Primeira Liga – 31. kolejka: ACADEMICA COIMBRA – FC PORTO na żywo
Sportklub

19:30 Primeira Liga – 31. kolejka: SPORTING CP – UD MADEIRA na żywo
Sportklub


21:40 Primeira Liga – 31. kolejka: PACOS DE FERREIRA – SC BRAGA na żywo
Sportklub

NIEDZIELA – 24 KWIETNIA 2016

19:25 Primeira Liga – 31. kolejka: VITORIA GUIMARAES – ESTORIL na żywo
Sportklub

pasek2

About Adrian Wojdyło