35. kolejka francuskiej Ligue 1 na antenach Eleven!

Powoli dobiega końca rywalizacja w europejskich ligach. We Francji zostały już tylko cztery kolejki, a walka o mistrzostwo wciąż jest zażarta. Paris Saint Germain i AS Monaco mają po tyle samo punktów, ale Monaco ma jeden mecz rozegrany mniej. Kolejkę […]

Powoli dobiega końca rywalizacja w europejskich ligach. We Francji zostały już tylko cztery kolejki, a walka o mistrzostwo wciąż jest zażarta. Paris Saint Germain i AS Monaco mają po tyle samo punktów, ale Monaco ma jeden mecz rozegrany mniej.

Kolejkę francuskiej Ligue 1 w Eleven rozpoczniemy już w piątek starciem Angers SCO z Olimpique Lyon. Drużyna z Lyonu po ostatniej kolejce spadła na piąte miejsce w tabeli kosztem Girondins Bordeaux i zapewne będzie chciała jak najszybciej wrócić na czwartą pozycję. Jednak w przypadku kolejnego potknięcia w kolejce na piątą pozycję czeka już Olimpique Marsylia i na pewno liczy na korzystny rezultat swoich przeciwników. W grudniowym meczu w Lyonie zespół Olimpique wygrał 2:0. Polscy kibice liczą na występ Macieja Rybusa, który wreszcie wrócił do podstawowej jedenastki swojej drużyny.

W sobotę czeka nas batalia AS Monaco z Toulouse FC. Zespół z Tuluzy praktycznie nie walczy już o nic w tym sezonie i będą chcieli po prostu dograć rozgrywki do końca zapewne na jak najlepszym miejscu. W sobotnim spotkaniu bardziej na zwycięstwie jednak powinno zależeń Monaco które zażarcie walczy o mistrzostwo kraju. W Pucharze Ligi i Pucharze Francji już zdążyli przegrać z Paris Saint Germain, ale wciąż walczą w lidze. Mają tyle samo punktów co paryżanie, ale jedno spotkanie rozegrane mniej. Dodatkowo ekipa Kamila Glika walczy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, co jest dodatkowym obciążeniem. PSG odpadło z Ligi Mistrzów już w 1/8 rozgrywek.

Na zakończenie kolejki czeka nas kolejki hit. Nad Lazurowym Wybrzeżem w pięknej Nicei drużyna OGC Nice podejmie Paris Saint Germain. Nicea powoli już zaczyna nie nadążać nad wielką dwójką i traci do niej już sześć punktów. Jednak niedzielne spotkanie może odmienić sytuację i zachować szanse na drugie miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że Nicea zapewniła już sobie szansę gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Paris Saint Germain musi wygrać jeśli chce zachować realne szanse na mistrzostwo Francji.

PIĄTEK – 28 KWIETNIA 2017

20:30 Ligue 1 – 35. kolejka: ANGERS SCO – OLYMPIQUE LYON na żywo

SOBOTA – 29 KWIETNIA 2017

16:55 Ligue 1 – 35. kolejka: AS MONACO – TOULOUSE FC na żywo

NIEDZIELA – 30 KWIETNIA 2017

20:55 Ligue 1 – 35. kolejka: OGC NICE – PARIS SAINT GERMAIN na żywo
Ipla

About 0a60d0xx