4. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów EHF w Eurosporcie

4. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów przyniesie kilka ciekawych spotkań. Daniem głównym będzie oczywiście mecz Vive Kielce z Flensburgiem. ŚRODA – 13 PAŹDZIERNIKA Aalborg po ostatniej porażce w Champions League z Vardarem ma dobrą okazję do zdobycia kolejnych punktów, ponieważ podejmie […]

4. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów przyniesie kilka ciekawych spotkań. Daniem głównym będzie oczywiście mecz Vive Kielce z Flensburgiem.

ŚRODA – 13 PAŹDZIERNIKA

Aalborg po ostatniej porażce w Champions League z Vardarem ma dobrą okazję do zdobycia kolejnych punktów, ponieważ podejmie u siebie Mieszkow Brześć. Klub z Białorusi przegrał swoje wszystkie trzy mecze. O pierwsze punkty w Danii będzie jednak ciężko. W drugim meczu o 18:45 THW Kiel zagra z PPD Zagrzeb. Gospodarze oprócz przegranej z Montpellier zdołali wygrać z Elverum i Mieszkowem Brześć. Przyjezdnym udało się zremisować natomiast z Elverum. W zeszłym sezonie w Kiel padł wynik 36:30 na korzyść gospodarzy.

O20:45 dobrze dysponowany Vardar podejmie u siebie zespół Montpellier. Gospodarze notują obecnie serię 14. zwycięstw z rzędu na własnej hali. Przyjezdni przegrali natomiast trzy ostatnie mecze w delegacji. Vive Kielce w 4. kolejce zagra z Flensburgiem. Najbliżsi rywale Kielczan zgromadzili dotychczas tylko 1 punkt. Niemniej jednak w zeszłym sezonie Vive dwukrotnie musiało uznać wyższość Flensburga. Czy tym razem będzie inaczej?

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA

Zmagania rozpocznie mecz Szeged – Elverum. Węgierski klub zdołał ograć wcześniej Mieszkow Brześć oraz PPD Zagrzeb, a także zremisować z Montpellier. Elverum wywalczyło dotychczas remisy z Vardarem i PPD oraz uległo THW Kiel. Rok temu w Szeged miejscowi wygrali 36:27. W meczu Barcelony z Dinamem Bukareszt faworytem będą oczywiście gospodarze. Miejscowi na pewno będą chcieli odbić sobie ostatnią porażkę z Veszprem. Zawodnicy z Bukaresztu w tym sezonie Ligi Mistrzów zdołali ograć jedynie Vive Kielce.

Hitem tego dnia będzie starcie Porto z Veszprem. Obie ekipy zdołały zdobyć w tej edycji Champions League 4 punkty. Faworytem mimo wszystko będą przyjezdni, którzy w zeszłej kolejce ograli Barcelonę. Do Paryża na mecz z PSG przyjedzie ekipa Motoru. Paryżanie źle weszli w tę edycję Ligi Mistrzów. Po trzech kolejkach mają oni bowiem tylko 3 punkty na swoim koncie. Motor po ograniu Porto na inauguracje tego sezonu przegrał potem z Barceloną i Vive.

ŚRODA – 13 PAŹDZIERNIKA

18:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa A: AALBORG HÅNDBOLD – MIESZKÓW BRZEŚĆ


18:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa A: THW KIEL – HC PPD ZAGREB 


20:30 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa B: STUDIO 
*(również o 22:30)


20:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa A: HC VARDAR 1961 – MONTPELLIER HANDBALL 


20:45 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa B: ŁOMŻA VIVE KIELCE – SG FLENSBURG-HANDEWITT 

Komentarz w Radio Gol 1: Kamil Wlazło, Bartosz Pająk

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA

18:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa A: MOL-PICK SZEGED – ELVERUM HÅNDBALL


20:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa B: FC BARCELONA – DINAMO BUKARESZT


20:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa B: FC PORTO SOFARMA – TELEKOM VESZPRÉM


20:35 Liga Mistrzów EHF – 4. kolejka, grupa B: PARIS SAINT-GERMAIN – MOTOR ZAPOROŻE

About Jakub Barabasz