4 spotkania 11. kolejki PlusLigi od czwartku w Polsacie Sport

Kończą się grupowe zmagania w Lidze Mistrzów, ale na krajowych parkietach przed Bożym Narodzeniem do rozegrania pozostała jedna kolejka. Będzie to akurat półmetek zmagań w fazie zasadniczej. Dwa mecze zostały rozegrane awansem, a pozostałe cztery zobaczymy na żywo w Polsacie Sport.

Już w czwartek w Częstochowie odbędzie się potyczka miejscowego AZSu z PGE Skrą Bełchatów. Choć oba miasta dzieli zaledwie 80 km na mapie, w tabeli ligowej pomiędzy nimi jest przepaść. Bełchatowianie znajdują się na 2. miejscu z 26 punktami, zaś częstochowianie zamjują 10. pozycję z dorobkiem ledwie ośmiu oczek. Z kolei w sobotę (nareszcie w Ergo Arenie) Lotos Trefl Gdańsk podejmie AZS Politechnikę Warszawską. Tu już walka toczyć się będzie pomiędzy sąsiadami w tabeli (odpowiednio 8. i 7. lokata) i szansę na objęcie prowadzenia w peletonie pościgowym za prowadzącą szóstką i zrobienie kroku bliżej w stronę bezproblemowego awansu do play-offów.

Będąca na 6. miejscu drużyna Indykpolu AZS Olsztyn już jakby nieco zwalniała tempo. Peleton zespołów z drugiej połowy tabeli zbliża się do nich nieubłaganie, ale mają oni szansę się obronić w niedzielę, kiedy to przyjdzie im zmierzyć się z Transferem Bydgoszcz, który zamyka stawkę ekip w PlusLidze. Bydgoszczanom nie wiedzie się najlepiej – w tym sezonie wygrali tylko z BBTS Bielsko-Biała i Effectorem Kielce. Z pewnością w ciągu rundy rewanżowej będą chcieli znacznie poprawić swój dorobek. Powinni zacząć jak najwcześniej, a mecz ze słabnącym zespołem z Olsztyna może być ku temu niezłą szansą. Jego początek o 14:45.

Spotkaniem zamykającym pierwszą część fazy zasadniczej, a jednocześnie ostatnim meczem w tym roku kalendarzowym będzie starcie Effectora Kielce z BBTS Bielsko-Biała. Zarówno jednemu, jak i drugiemu zespołowi punkty są bardzo potrzebne, by móc choćby na moment oddalić się od miejsc niegwarantujących gry w fazie play-off. Jak dotąd ich bilans wynosi 3 mecze wygrane i 7 przegranych. Powinna więc to być ciekawa walka, którą siatkarski kibic obejrzy przed Wigilią z przyjemnością.

górny pasek

CZWARTEK – 19 GRUDNIA 2013

18:00 PlusLiga – 11. kolejka: AZS CZĘSTOCHOWA – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
polsat-sport-hd.120
pasek

SOBOTA – 21 GRUDNIA 2013

14:45 PlusLiga – 11. kolejka: LOTOS TREFL GDAŃSK – AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA na żywo
polsat-sport-hd.120
Komentarz: Krzysztof Wanio – Wojciech Drzyzga
pasek

NIEDZIELA – 22 GRUDNIA 2013

14:45 PlusLiga – 11. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – TRANSFER BYDGOSZCZ na żywo
polsat-sport-hd.120
Komentarz: Marek Magiera – Ireneusz Mazur
pasek

PONIEDZIAŁEK – 23 GRUDNIA 2013

18:00 PlusLiga – 11. kolejka: EFFECTOR KIELCE – BBTS BIELSKO-BIAŁA na żywo
polsat-sport-hd.120
górny pasek

About Krzysztof Sędzicki