47. edycja Copa America w TVP Sport [AKTUALIZACJA]

Większość ekscytuje się Mistrzostwami Europy, ale to nie koniec piłkarskich wrażeń. 13 czerwca wystartowała Copa America – turniej państw Ameryki Południowej. Tytułu bronią słynni Canarinhos, czyli reprezentacja Brazylii. To właśnie w Kraju Kawy odbywa się 47. edycja tych mistrzostw. Większość […]

Większość ekscytuje się Mistrzostwami Europy, ale to nie koniec piłkarskich wrażeń. 13 czerwca wystartowała Copa America – turniej państw Ameryki Południowej. Tytułu bronią słynni Canarinhos, czyli reprezentacja Brazylii. To właśnie w Kraju Kawy odbywa się 47. edycja tych mistrzostw. Większość meczów pokaże TVP Sport, wszystkie będą dostępne za darmo na stronie internetowej stacji.

Sporo zamieszania było wokół mistrzostw Ameryki Południowej tuż przed startem zawodów. Początkowo miało brać udział 12 państw. Organizatorzy do stałej dziesiątki zapraszali dwóch gości. W tej edycji miały to być Australia i Katar. Kraje wycofały się jednak z udziału. Następnie z powodów politycznych Kolumbia została pozbawiona tytułu współgospodarza. Niedługo później okazało się, że z powodu pandemii mecze nie będą rozgrywane też w Argentynie. Na nowego gospodarza wybrano Brazylię, chociaż tam też mają problemy w zwalczaniu COVID-19.

Grupa A: Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj, Urugwaj

Grupa B: Brazylia, Ekwador, Kolumbia, Peru, Wenezuela

4. kolejka:  

Na początek tej serii gier Ekwador, który zajmuje ostatnie miejsce w grupie A z jednym punktem, zmierzy się z Peru. „La Blanquirroja” jest natomiast trzecia z trzema oczkami. Niespodziewanie pokonali oni ostatnio Kolumbię 2:1. Brazylia podejmie właśnie teraz „Los Cafeteros”. Gospodarze turnieju pauzowali w poprzedniej kolejce, ale mimo wszystko są na prowadzeniu po dwóch wysokich zwycięstwach. Mają serię dziewięciu spotkań wygranych z rzędu. Kolumbia gra natomiast w kratkę. Po remisie z Wenezuelą, w trzeciej kolejce ulegli Peru. Mimo wszystko liczymy na ciekawy pojedynek. W czwartek czeka nas mecz dwóch najsłabszych, jak do tej pory, drużyn grupy A. Boliwia, która ma zero punktów na koncie, zagra z Urugwajem. Piłkarze Oscara Tabareza przegrali na początek Copa America z Argentyną 0:1, a w poprzedniej serii gier zremisowali 1:1 z Chile. Na zakończenie „La Roja”, która jeszcze nie uległa w tym turnieju, zmierzy się z Paragwajem.

5. kolejka:

Brazylia – Ekwador
Wenezuela – Peru
Boliwia – Argentyna
Urugwaj – Paragwaj

ŚRODA – 23 CZERWCA 2021

22:55 Copa America, Goiania, Brazylia – 4. kolejka: EKWADOR – PERU na żywo
*(od 23:55 również w TVP Sport HD)

CZWARTEK – 24 CZERWCA 2021

01:55 Copa America, Rio de Janeiro, Brazylia – 4. kolejka: BRAZYLIA – KOLUMBIA na żywo


22:55 Copa America, Cuiaba, Brazylia – 4. kolejka: BOLIWIA – URUGWAJ na żywo

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

01:55 Copa America, Brasilia, Brazylia – 4. kolejka: CHILE – PARAGWAJ na żywo

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

22:55 Copa America, Goiania, Brazylia – 5. kolejka: BRAZYLIA – EKWADOR na żywo
*(od 23:55 również w TVP Sport HD)


22:55 Copa America, Brasilia, Brazylia – 5. kolejka: WENEZUELA – PERU na żywo
*(od 23:55 również w TVP Sport HD)

WTOREK – 29 CZERWCA 2021

01:55 Copa America, Cuiaba, Brazylia – 5. kolejka: BOLIWIA – ARGENTYNA na żywo


01:55 Copa America, Rio de Janeiro, Brazylia – 5. kolejka: URUGWAJ – PARAGWAJ na żywo

About Arkadiusz Kogut