5. kolejka Ligi Europejskiej EHF w Eurosport Player

Niestety w tej kolejce przełożone zostało spotkanie Orlen Wisły Płock z powodu koronawirusa. Mimo to na Eurosporcie Player kibice będą mogli zobaczyć inne wartościowe drużyny, ponieważ zostaną transmitowane aż cztery spotkania.

Na sam początek GOG Håndbold podejmie u siebie HBC Nantes. Sytuacja w grupie, w której występują obie drużyny przedstawia się następująco, GOG jest liderem, a tuż za nimi HBC. Duńczycy oraz Francuzi posiadają na swoim koncie po sześć punktów. W grupie B są także Lemgo oraz Benfica, które też mają 6 oczek, więc wtorkowy mecz będzie miał duży wpływ na układ tabeli. O tej samej porze na parkiet wybiegną drużyny IK Sävehof oraz IK Pays D’Aix Université Club. Goście z Francji rozczarowują w tym sezonie na arenie międzynarodowej. AIX znajduję się na ostatnim miejscu w grupie C, a warto wspomnieć, że goście byli typowani do pewnego awansu. Sävehof spisuje się lepiej od swoich rywali o czym świadczy trzecie miejsce z 4 punktami. Szwedzi rozegrali na ten moment trzy spotkania, w których dwa razy odnosili zwycięstwo.

W innym ciekawym spotkaniu Usam Nîmes Gard zmierzy się z Grundfos Tatabánya. Gospodarze po czterech kolejkach zajmują trzecie miejsce z 5 punktami po dwóch zwycięstwach i jednym remisie. Drużyna Nimes będzie zdecydowanym faworytem spotkania, jednak goście z Węgier łatwo się nie poddadzą. Grundfos jest czerwoną latarnią grupy D z dwoma punktami. Goście tydzień temu ulegli na wyjeździe 33:20 z Eurofarm Pelister. Na zakończenie piątej kolejki, następny francuski zespół się zaprezentuje. O godzinie 20:45 Fenix Toulouse Handball zagra z Tatran Preszów. Te dwa zespoły rozgrywają swoje spotkania w grupie A i trzeba przyznać, że nie najlepiej sobie radzą. Po dwa zdobyte punkty plasują obie drużyny w dolnych rejonach tabeli. Tuluza tydzień temu uległa u siebie z Orlen Wisłą Płock 24:30, natomiast Preszów także musiał uznać wyższość rywala 23:27 z Füchse Berlin.

WTOREK – 30 LISTOPADA 2021

18:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa B: GOG HÅNDBOLD — HBC NANTES 


18:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa C: IK SÄVEHOF – PAYS D’AIX UNIVERSITÉ CLUB 


18:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa D: USAM NÎMES GARD – GRUNDFOS TATABÁNYA KC 


20:35 Liga Europejska EHF – 5. kolejka, grupa A: FENIX TOULOUSE HANDBALL – TATRAN PRESZÓW