5. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+

Tylko dwa mecze 5. kolejki PGE Ekstraligi zostaną rozegrane w ten weekend. Niedzielne starcia pokaże nSport+. Zaplanowane na piątek spotkania GKM-u z Unią i Motoru z Apatorem zostały odwołane z powodu niekorzystnych prognoz pogody. Ściganie ekstraligowe w ten weekend rozpocznie […]

Tylko dwa mecze 5. kolejki PGE Ekstraligi zostaną rozegrane w ten weekend. Niedzielne starcia pokaże nSport+.

Zaplanowane na piątek spotkania GKM-u z Unią i Motoru z Apatorem zostały odwołane z powodu niekorzystnych prognoz pogody. Ściganie ekstraligowe w ten weekend rozpocznie zatem mecz Eltrox Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław. Wrocławianie musząc radzić sobie bez Taia Woffindena okazali się dość słabą drużyną i Włókniarz, w którego barwach mocno zawodzi Kacper Woryna, będzie faworytem tego spotkania. Szanse Lwów zwiększa też wysoka forma młodzieżowców – Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski dają trenerowi Piotrowi Świderskiemu szerokie pole manewrów taktycznych.

Weekend zakończą Derby Ziemi Lubuskiej – w Zielonej Górze przy Wrocławskiej 69 zmierzą się drużyny miejscowego Falubazu i Stali Gorzów. Spotkanie, które tradycyjnie elektryzuje całą żużlową Polskę, zapowiada się jednak jednostronnie – gorzowianie na czele z Bartoszem Zmarzlikiem w tym sezonie są niepokonani, natomiast zielonogórzanie pokonali tylko zespół z Grudziądza, a na torze słabo prezentują się zarówno zawodnicy U24 – Jan Kvěch i Damian Pawliczak, jak też doświadczony Piotr Protasiewicz. Ponadto formacja juniorska, na którą składają się Jakub Osyczka i Fabian Ragus, należy do najsłabszych w Ekstralidze.

NIEDZIELA – 9 MAJA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – BETARD SPARTA WROCŁAW 

Komentarz: Michał Mitrut – Wojciech Dankiewicz (z Częstochowy)

18:45 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski (z Zielonej Góry)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Mirosław Jabłoński (z Zielonej Góry)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński, Leszek Demski (z Zielonej Góry)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.