5. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+

Tylko dwa mecze 5. kolejki PGE Ekstraligi zostaną rozegrane w ten weekend. Niedzielne starcia pokaże nSport+. Zaplanowane na piątek spotkania GKM-u z Unią i Motoru z Apatorem zostały odwołane z powodu niekorzystnych prognoz pogody. Ściganie ekstraligowe w ten weekend rozpocznie […]

Tylko dwa mecze 5. kolejki PGE Ekstraligi zostaną rozegrane w ten weekend. Niedzielne starcia pokaże nSport+.

Zaplanowane na piątek spotkania GKM-u z Unią i Motoru z Apatorem zostały odwołane z powodu niekorzystnych prognoz pogody. Ściganie ekstraligowe w ten weekend rozpocznie zatem mecz Eltrox Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław. Wrocławianie musząc radzić sobie bez Taia Woffindena okazali się dość słabą drużyną i Włókniarz, w którego barwach mocno zawodzi Kacper Woryna, będzie faworytem tego spotkania. Szanse Lwów zwiększa też wysoka forma młodzieżowców – Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski dają trenerowi Piotrowi Świderskiemu szerokie pole manewrów taktycznych.

Weekend zakończą Derby Ziemi Lubuskiej – w Zielonej Górze przy Wrocławskiej 69 zmierzą się drużyny miejscowego Falubazu i Stali Gorzów. Spotkanie, które tradycyjnie elektryzuje całą żużlową Polskę, zapowiada się jednak jednostronnie – gorzowianie na czele z Bartoszem Zmarzlikiem w tym sezonie są niepokonani, natomiast zielonogórzanie pokonali tylko zespół z Grudziądza, a na torze słabo prezentują się zarówno zawodnicy U24 – Jan Kvěch i Damian Pawliczak, jak też doświadczony Piotr Protasiewicz. Ponadto formacja juniorska, na którą składają się Jakub Osyczka i Fabian Ragus, należy do najsłabszych w Ekstralidze.

NIEDZIELA – 9 MAJA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – BETARD SPARTA WROCŁAW 

Komentarz: Michał Mitrut – Wojciech Dankiewicz (z Częstochowy)

18:45 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski (z Zielonej Góry)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Mirosław Jabłoński (z Zielonej Góry)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński, Leszek Demski (z Zielonej Góry)

About Wojciech Nowakowski