5 kolejka SKY BET Championship w Eleven Sports

W sobotę 24 sierpnia i niedzielę 25 sierpnia zostanie rozegrana 5 kolejka 2 ligi angielskiej.Telewizja Eleven Sports przeprowadzi transmisję z 2 spotkań. W pierwszym spotkaniu zmierzą się ze sobą drużyny : Derby Country i West Bromwich Albion . Ten mecz zostanie […]

W sobotę 24 sierpnia i niedzielę 25 sierpnia zostanie rozegrana 5 kolejka 2 ligi angielskiej.Telewizja Eleven Sports przeprowadzi transmisję z 2 spotkań.

W pierwszym spotkaniu zmierzą się ze sobą drużyny : Derby Country i West Bromwich Albion . Ten mecz zostanie rozegrany na stadionie ,,Pride Park” w Derby.Gospodarze sezon rozpoczęli od zwycięstwa na trudnym na terenie spadkowicza z Huddersfield. W następnych spotkaniach nie zdołali jednak wygrać meczu w lidze.W międzyczasie rozegrali pojedynek  w ramach EFL Cup.Gdzie odnieśli zwycięstwo po trudnym boju z drużyną Scunthorpe .Gol na wagę awansu do kolejnej rundy padł dopiero w 78 minucie ,gdzie do siatki trafił osiemnastoletni Lee Buchanan.Polskich kibiców w tym spotkaniu interesował będzie występ Krystiana Bielika . Zawodnik ten w barwach Derby Country rozegrał już 225 minut . Jak będzie tym razem ? Czy polak znajdzie się w podstawowym składzie ? Może strzeli bramkę lub zanotuje asystę ?

Drużyna gości w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 8 punktów.Na ten rezultat złożyły się 2 wyjazdowe zwycięstwa z Nottingham Forest i Luton Town.W meczach u siebie zdobyli tylko 2 oczka . Podobnie jak drużyna gospodarzy , goście również grali w Pucharze Ligi Angielskiej .Lecz oni musieli uznać wyższość rywali przegrali mecz z Milwall w stosunku 1 : 2 .

Początek spotkania o godzinie 13 : 30

W innym spotkaniu transmitowanym w Eleven Sports zmierzą się ze sobą drużyny : Stoke City i Leeds United.Faworytem tego spotkania wydają się być goście, ponieważ po dotychczas rozegranych 4 kolejkach znajdują się na pozycji lidera . Ich bilans to 3 zwycięstwa, jeden remis i brak porażek. Warto dodać , że od 2 spotkań a wliczając w to również spotkanie pucharowe to od trzech nie stracili nawet bramki . Takie wyniki na pewno cieszą ich trenera Marcelo Bielse
Na przeciwnym biegunie znajdują się gospodarze tego spotkania , którzy zdołali zdobyć tylko 1 punkt w meczu domowym z Derby Country. W pozostałych spotkaniach musieli uznać wyższość rywala.Warto dodać,że mimo ostatniego miejsca w tabeli, zdołali awansować do kolejnej rundy EFL CUP po zwycięstwie w meczu wyjazdowym z Wigan .
Polscy kibice przy oglądaniu tego starcia zapewne będą kibicować drużynie Leeds , ponieważ barwy tego klubu reprezentuje trzech naszych rodaków :Mateusz Klich, Mateusz Bogusz , Kamil Miazek.Niestety tylko ten pierwszy ma szansę na regularne występy  .Początek tego spotkania o godzinie 16

Polskich kibiców interesować  będzie występ Kamila Grosickiego. Jego Hull City w tej kolejce zmierzy się u siebie z drużyną Bristol City . W tym starciu ciężko wskazać faworyta.

SOBOTA – 24 SIERPNIA 2019

13:25 Sky BET Championship – 5. kolejka:Derby Country  –  West bromwich Albionna żywo
Ipla
komentarz: Marcin Grzywacz

15:55 Sky BET Championship – 5 kolejka: Stoke City  – Leeds United  na żywo
Ipla
komentarz: Michał Mitrut

About 0a60d0xx