7 bramek w Eindhoven! Holandia 5:2 Bośnia i Hercegowina – skrót meczu (WIDEO)

Gdyby podjąć próbę wyłonienia najbardziej emocjonującego spotkania sobotniej serii meczów drugiej kolejki tegorocznej Ligi Narodów, to…wybór nie był by prosty, jednak z pewnością mecz Holandii przeciwko Bośni zgłosiłby bardzo poważną kandydaturę, by móc szczycić się tym tytułem.

Wbrew temu, co można było oczekiwać, kwestia tego, która z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dość długo pozostawała nieoczywista. Co prawda wynik dość szybko, bo 13 minut po pierwszym gwizdku, otworzył Zirkzee, jednak Demirović szybko odpowiedział, doprowadzając do wyrównania.

Na zakończenie pierwszej części rywalizacji, Holendrów na prowadzenie ponownie wyprowadził Reijnders, a w 56. minucie wynik podwyższył Gakpo. Niedługo później jednak na listę strzelców wpisał się 38-letni Edin Dzeko, a na stadionie w Eindhoven zrobiło się odrobinę nerwowo.

Ostatecznie jednak to gospodarze potwierdzili swoją wyższość w tym pojedynku. 88. minuta to trafienie Weghorsta, a na koniec wynik ustalił Xavi Simons. Holandia wygrywa 5:2.