7. kolejka Ligi Mistrzów EHF w nc+ i Eleven

Nareszcie przed polskimi zespołami otwiera się szansa na zwycięstwa. Wisła Płock zagra z Kristianstad, a PGE Vive Kielce zmierzy się z Aalborgiem. To nie wszystkie mecze 7. kolejki Ligi Mistrzów, które będzie można zobaczyć w telewizji. Mecz Orlen Wisły Płock […]

Nareszcie przed polskimi zespołami otwiera się szansa na zwycięstwa. Wisła Płock zagra z Kristianstad, a PGE Vive Kielce zmierzy się z Aalborgiem. To nie wszystkie mecze 7. kolejki Ligi Mistrzów, które będzie można zobaczyć w telewizji.

Mecz Orlen Wisły Płock z Kristianstad będzie jednym z tych, o być albo nie być. Wicemistrzowie Polski potrzebują kompletu punktów w starciu z mistrzem Szwecji. IFK Kristianstad w tej edycji Ligi Mistrzów zremisowało tylko raz, a resztę spotkań przegrało. W takiej samej sytuacji jest Wisła, która zremisowała z Zagrzebiem. Ani polski, ani szwedzki zespół nie zdobyły punktów z zespołami z czołówki tabeli. W walce o wyjście z grupy, w której bierze również udział RK Zagrzeb decydujący może okazać się każdy punkt. W ostatniej kolejce Wisła przegrała 2 bramkami z Nantes, a Kristianstad 3 trafieniami z Vardarem.

Mało kto przed startem sezonu spodziewał się tak słabych występów Vive. Kielczanie w 6 kolejkach zdobyły tylko 4 punkty, wygrywając tylko raz. W ostatnim meczu z PSG zagrali dobrze w pierwszej połowie, aby później ostatecznie przegrać aż 5 bramkami. Vive Kielce mimo wielu gwiazd w składzie nie radzi sobie najlepiej w europejskich pucharach. Jedno zwycięstwo na swoim koncie ma również Aalborg. Duńczycy wygrali tylko z Celje i są na ostatnim miejscu w tabeli. Mecz z Aalborgiem będzie dla mistrzów Polski okazją na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Hitem kolejki będzie mecz Barcelony z Rhein Neckar Loewen. W pierwszym meczu tych zespołów w tym sezonie padł remis. Mecz w weekend również powinien być wyrównany. W tabeli Lwy są na drugim, a Barcelony na trzecim miejscu. Ciekawie będzie również w meczu Picku Szeged z Nantes. Oba zespoły mają na swoim koncie po 7 punktów. W rozgrywkach grupy C Kadetten Michała Szyby zagra z norweskim Elverum.

W piątkowy wieczór rozegrany zostanie mecz Ligi Mistrzyń. W Gdyni Vistal podejmie Nykobing Falster. W pierwszym meczu tych drużyn wygrały Dunki, które również teraz są faworytkami.

pasek2

ŚRODA – 8 LISTOPADA 2017

18:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa C: ELVERUM HANDBALL – KADETTEN SHAFFHAUSEN na żywo
Ipla

PIĄTEK – 10 LISTOPADA 2017

18:50 Liga Mistrzyń EHF – grupa A: VISTAL GDYNIA – NYKOBING FALSTER na żywo

SOBOTA – 11 LISTOPADA 2017

15:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: IFK KRISTIANSTAD – ORLEN WISŁA PŁOCK  na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

17:25 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: MOL-PICK SZEGED – HBC NANTES  na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 12 LISTOPADA 2017

16:45 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: AALBORG HANDBOLD – PGE VIVE KIELCE  na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

18:55 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: FC BARCELONA LASSA – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

pasek2

About Kamil Karczmarek