7. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Faza zasadnicza PGE Ekstraligi w niedzielę osiągnie półmetek. 7. kolejkę najlepszej żużlowej ligi świata pokażą Eleven Sports i nSport+. Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz Eltrox Włókniarza Częstochowa z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. Do składu awizowanego na to spotkanie powraca […]

Faza zasadnicza PGE Ekstraligi w niedzielę osiągnie półmetek. 7. kolejkę najlepszej żużlowej ligi świata pokażą Eleven Sports i nSport+.

Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz Eltrox Włókniarza Częstochowa z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. Do składu awizowanego na to spotkanie powraca Krzysztof Kasprzak, który zmieni niezadowolonego ze swojej postawy w barwach GKM-u Pawła Miesiąca. W Częstochowie natomiast wciąż niezmiennie trener Świderski stawia na ten sam skład, nie dając szansy pojechać wszystkim trzem juniorom, którzy nieoczekiwanie są jednym z mocniejszych punktów Lwów.

W piątek motocykle zaryczą też w Gorzowie, gdzie Stal podejmie toruńskie Anioły. Apator stał się w tym sezonie nieco zakładnikiem braci Holderów – zwłaszcza starszy, Chris startuje mocno poniżej oczekiwań, jednak trener Bajerski nie odstawia legendy klubu na ławkę rezerwowych. Konsekwentnie też Roberta Lamberta szykuje do roli rezerwowego, który ma jednak pewne wyjazdy na tor w miejsce Petra Chlupáča. Gorzowianie z kolei wciąż rotują na pozycji U24 pomiędzy Rafałem Karczmarzem i Marcusem Birkemose – tym razem to 17-letni Duńczyk został awizowany do podstawowej piątki „seniorów”.

Olbrzymie problemy w tym sezonie ma Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Trener Piotr Żyto ponownie postanowił w miejsce Piotra Protasiewicza awizować juniora – tym razem do startu obok Nile Tuffta i Fabiana Ragusa przewidziany jest Kacper Mateusz Grzelak. Wrocławianie z kolei, zgodnie z zasadą niezmieniania zwycięskiego składu, do Zielonej Góry przyjadą w najsilniejszym zestawieniu.

Na roszady nie decydują się też sztaby szkoleniowe w Lublinie i Lesznie. O ile Koziołki muszą wyciągnąć wnioski z remisu w Grudziądzu, to jednak mając najsilniejszych juniorów w lidze, a także solidnego Dominika Kuberę postawa Krzysztofa Buczkowskiego czy Jarosława Hampela nie musi martwić kibiców i działaczy lubelskiego klubu. Nieco zaniepokojona może być natomiast Unia Leszno, która bez Bartosza Smektały i wspomnianego Kubery jako juniorów nie jest już takim dominatorem, jak w latach ubiegłych. Kolejną szansę dostanie Damian Ratajczak, który po skończeniu 16 lat zastąpił na pozycji juniora Krzysztofa Sadurskiego, który tym samym wzmocnił formację młodzieżową drugoligowego Kolejarza Rawicz.

PIĄTEK – 28 MAJA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur – Kamil Cieślar (z Częstochowy)
Reporter: Marcin Musiał

18:00 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ 
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz – Daniel Kaczmarek (z Częstochowy)

20:15 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Marcelina Rutkowska – Ryszard Dołomisiewicz (z Gorzowa)
Reporter: Maciej Markowski

20:30 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI – EWINNER APATOR TORUŃ 
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Gorzowa)

NIEDZIELA – 30 MAJA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – BETARD SPARTA WROCŁAW 


18:45 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski (z Lublina)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: MOTOR LUBLIN – FOGO UNIA LESZNO 

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Lublina)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, Leszek Demski (z Lublina)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.