8. kolejka Ekstraligi Rugby w transmisjach internetowych

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 8. kolejka Ekstraligi Rugby. Mecze oglądać będzie można za pośrednictwem internetu. Tradycyjnie, jedno ze spotkań pokazane będzie na stronie sport.tvp.pl. Tym razem będzie to mecz Posnanii z Arką Gdynia. Gospodarze wciąż nie mają na koncie […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 8. kolejka Ekstraligi Rugby. Mecze oglądać będzie można za pośrednictwem internetu.

Tradycyjnie, jedno ze spotkań pokazane będzie na stronie sport.tvp.pl. Tym razem będzie to mecz Posnanii z Arką Gdynia. Gospodarze wciąż nie mają na koncie ani jednego punktu, a przed tygodniem przegrali różnicą 41 punktów z warszawską Skrą. Arce wiedzie się lepiej – wprawdzie wygrała do tej pory tylko jeden mecz, ale na koncie ma remis z ekipą ze stolicy, a ponadto trzy punkty bonusowe. Beniaminka ze stolicy Wielkopolski czeka zatem trudne zadanie.

Wcześniej tego dnia Orkan Sochaczew podejmować będzie drużynę z innego ośrodka kojarzącego się, tak jak Poznań, z olimpijską, siedmioosobową wersją rugby. Lechia Gdańsk jest zaskoczeniem tego sezonu – na koncie ma tylko jedno przegrane spotkanie i zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Orkan z kolei zaczął rozgrywki niemrawo, ale w ostatnich dwóch spotkaniach „wyżył” się na Posnanii (47:18) i siedleckiej Pogoni (57:7), pnąc się w górę tabeli. Po dwóch tak łatwych meczach zespół z Sochaczewa czeka zatem prawdziwy test możliwości.

Niełatwe zadanie czeka też niepokonanego lidera Ekstraligi – MKS Ogniwo Sopot podejmować będzie Edach Budowlanych Lublin. Obie drużyny w każdym dotychczasowym meczu zdobywały bonus (przyznawany za cztery przyłożenia lub porażkę maksymalnie siedmioma punktami). Budowlani jednak nie przyjadą do Trójmiasta w roli faworyta – czwarta drużyna w tabeli pokazała jednak już, że potrafi sprawiać niespodzianki, wygrywając z Lechią.

Niewielkie szanse na to ma Awenta Pogoń Siedlce, która gościć będzie w Warszawie. Skra odnosiła ostatnio przekonujące zwycięstwa nad Posnanią czy Master Pharm Rugby Łódź, natomiast siedlczanie jedyny dorobek punktowy zawdzięczają bonusom za niski rozmiar porażki z Lechią i Juvenią w pierwszych kolejkach sezonu. Faworyta z kolei ciężko wskazać w pojedynku łodzian z krakowianami – Juvenia wprawdzie wygrała tylko z Posnanią i Pogonią, ale Master Pharm prezentuje bardzo nierówną formę.

Aby przejść do transmisji na Youtube, kliknij w logo kanału.

SOBOTA – 23 PAŹDZIERNIKA 2021

15:00 Ekstraliga Rugby – 8. kolejka: MASTER PHARM RUGBY ŁÓDŹ – RZKS JUVENIA KRAKÓW
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLShWrbYgvc6-iTWtIhP6x6rGTidp097C0JDZxmV=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

15:50 Ekstraliga Rugby – 8. kolejka: MKS OGNIWO SOPOT – EDACH BUDOWLANI ŁÓDŹ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLQ3oO_qvcQZ2vhNC7Ivnx1jupMARTxkWhvT03zs=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

NIEDZIELA – 24 PAŹDZIERNIKA 2021

12:50 Ekstraliga Rugby – 8. kolejka: RC ORKAN SOCHACZEW – RC LECHIA GDAŃSK
 

13:50 Ekstraliga Rugby – 8. kolejka: POSNANIA RUGBY CLUB – RC ARKA GDYNIA

Komentarz: Robert Grzędowski – Tomasz Kapustka (z Poznania)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.