8. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów EHF w Eurosporcie

Półmetek fazy grupowej już za piłkarzami ręcznymi. W środę i czwartek rozegrana zostanie ósma seria spotkań, a transmisja z tych meczów w Eurosporcie 2 oraz Eurosporcie Playerze. W środę o godzinie 18:45 dojdzie do hitu tej kolejki, w którym to […]

Półmetek fazy grupowej już za piłkarzami ręcznymi. W środę i czwartek rozegrana zostanie ósma seria spotkań, a transmisja z tych meczów w Eurosporcie 2 oraz Eurosporcie Playerze.

W środę o godzinie 18:45 dojdzie do hitu tej kolejki, w którym to Łomża Vive Kielce zmierzy się z FC Barceloną. Polski klub jest aktualnie liderem grupy B. Łomża zgromadziła do tej pory 12 punktów i  jej przewaga nad drugą Barceloną to 3 oczka. Obie drużyny mierzyły się pięć dni temu i niespodziewanie Hiszpanie przegrali we własnej hali 30:32. W drugim spotkaniu tych ekip ciężko jest wskazać faworyta co zwiastuje duże emocję. O tej samej porze rozgrywane będzie spotkanie grupy A, w którym Aalborg Håndbold podejmie THW Kiel. Niemiecki klub jest obecnie wiceliderem grupy z 11 punktami, przegrywając pierwsze miejsce przez gorszy bilans bramkowy, natomiast Duńczycy mają 8 punktów co plasuje ich na czwartej lokacie. Kilka dni temu zespół Kiel wygrał u siebie 31:28 z Aalborgiem.
Przed godziną 21 na parkiet wyjdą kolejne cztery zespoły. Montpellier Handball zagra z Elverum Håndball oraz HC PPD Zagrzeb podejmie Mieszkow Brześć. Francusko-norweski pojedynek zapowiada się na ciekawe starcie, ponieważ zmierzą się drużyny z górnych rejonów tabeli. W drugim meczu dojdzie do konfrontacji drużyn, które zamykają tabele. Zagrzeb oraz Brześć zgromadziły odpowiednio 2 i 1 punkt. W połowie zmagań grupowych ciężko myśleć o awansie, gdy się zgromadziło tak małą ilość punktów.

W czwartek kolejne mecze będą miały miejsce na Eurosporcie. Na początek Dinamo Bukareszt zagra z SG Flensburg Handewitt, a także Telekom Veszprém z Motorem Zaporoże. Flensburg po fatalnym początku fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrał ostatnie dwa spotkania. Niemiecki klub także będzie faworytem w drugim meczu z ostatnim w tabeli Dinamem. W drugim spotkaniu podrażnione Veszprem spróbuję przerwać serię dwóch porażek z rzędu. Między innymi tydzień temu klub z Węgier uległ w starciu z Motorem 29:27, teraz utytułowany zespół postara się zapewne zrehabilitować. Na zakończenie kolejki FC Porto Sofarma zagra Paris Saint-Germain Handball oraz HC Vardar ugości Mol-Pick Szeged. Vardar mimo, że ma serię czterech porażek z rzędu, to we własnej hali może liczyć na wsparcie wiernych kibiców, którzy dodają motywacji. Szeged niewątpliwe będzie faworytem tego pojedynku, jednak ostatni mecz między tymi drużynami zakończył się minimalnym zwycięstwem gości 34:31.

ŚRODA – 24 LISTOPADA 2021

18:30 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa B: STUDIO 
*(również o 20:30)


18:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa A: AALBORG HÅNDBOLD – THW KIEL 


18:45 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa B: ŁOMŻA VIVE KIELCE – FC BARCELONA 

Komentarz w Eurosporcie: Michał Wszołek – Michał Świrkula (z Kielc)
Komentarz w Radio Gol 1: Kamil Wlazło

20:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa A: MONTPELLIER HANDBALL – ELVERUM HÅNDBALL 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa A: HC PPD ZAGRZEB – MIESZKOW BRZEŚĆ 

CZWARTEK – 25 LISTOPADA 2021

18:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa B: DINAMO BUKARESZT – SG FLENSBURG HANDEWITT 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM – MOTOR ZAPOROŻE 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa A: HC VARDAR – MOL-PICK SZEGED 


20:35 Liga Mistrzów EHF – 8. kolejka, grupa B: FC PORTO SOFARMA – PARIS SAINT-GERMAIN HANDBALL 

About Łukasz Urbanowski