9. kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Podczas gdy najlepsi żużlowcy świata ścigać będą się na praskiej Markécie, rozegrana zostanie 9. kolejka 2. Ligi Żużlowej. W tym tygodniu Motowizja pokaże tylko jedno spotkanie. W sobotę specHouse PSŻ Poznań gościć będzie w Landshut w meczu, który może okazać […]

Podczas gdy najlepsi żużlowcy świata ścigać będą się na praskiej Markécie, rozegrana zostanie 9. kolejka 2. Ligi Żużlowej. W tym tygodniu Motowizja pokaże tylko jedno spotkanie.

W sobotę specHouse PSŻ Poznań gościć będzie w Landshut w meczu, który może okazać się kluczowy z punktu widzenia walki o czołową czwórkę. Poznaniacy wygrali do tej pory trzy mecze i przed dwumeczem z  Diabłami (drugie spotkanie zostało przeniesione ze względu na organizację na Golęcinie tenisowego Poznań Open) wyprzedzają Bawarczyków o punkt., tracąc przy tym oczko do rzeszowskich Żurawi. W składach obu drużyn nie należy spodziewać się niespodzianek – po zeszłotygodniowej wygranej na własnym torze z ekipą z Daugavpils nastroje w poznańskiej ekipie są dużo lepsze niż po porażce na Łotwie, natomiast ekipa z Landshut pomimo ostatnich porażek prezentuje się dużo lepiej od rodaków z Wittstocka.

Wölfe pojadą swój najbliższy mecz już w piątek w Daugavpils. Komplet porażek w siedmiu spotkaniach plasuje ekipę Wilków na ostatnim miejscu w lidze, a obrazki z poprzedniego weekendu, gdzie ledwo odjechano osiem biegów meczu z rzeszowianami nie budzą nadziei ani zaufania do klubu z Brandenburgii. Łotysze z kolei odnieśli dość niespodziewaną porażkę w Poznaniu – najjaśniejszą postacią wśród podopiecznych Nikołaja Kokina był Francis Gusts, który jako jedyny spasował się z torem. Na swoim terenie jednak należy się spodziewać, że do juniora, tym razem awizowanego pod numerem 9, dorównają koledzy.

W meczu z „czerwoną latarnią” 2. Ligi Żużlowej nie zobaczymy ani Tomasa H. Jonassona, ani Hansa Andersena. Skandynawowie są za to awizowani na niedzielny mecz z 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Do składu ma powrócić też Ķasts Puodžuks, zastępując bądź Ričardsa Ansviesulisa, bądź Ernestsa Matjušonoksa. Goście z kolei zaprezentują się w składzie, który na razie daje im trzecie miejsce w tabeli – z Samem Mastersem, Adrianem Cyferem czy Mateuszem Majcherem, który pomimo młodego wieku potrafi napsuć krwi bardziej doświadczonym drugoligowcom.

Mały skandal wywołała ekipa z Rawicza, która… nie wpuści Motowizji na stadion. Zdaniem włodarzy klubu koszty zapewnienia obsługi telewizyjnej są niewspółmiernie wysokie do nikłych korzyści. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że tytularny sponsor Niedźwiadków jest też partnerem transmisji produkowanych na zlecenie Motowizji przez Sabmar.tv. Kibice przed telewizorami nie będą zatem mieli okazji obejrzeć kolejarskich derbów – na stadionie im. Floriana Kapały pojawi się bowiem OK Bedmet Kolejarz Opole. Dziewiąta wygrana w dziewiątym meczu praktycznie przypieczętuje pierwszą pozycję opolan w zbliżającej się do końca fazie zasadniczej, zwłaszcza że drugą siłą ligi są właśnie rawiczanie, w tym sezonie rzadziej sięgający po mocne posiłki z Unii Leszno, a faktycznie dający szansę objeżdżenia się juniorom Byków.

SOBOTA – 17 LIPCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 9. kolejka: STUDIO 

Studio: Krzysztof Dziamski – Łukasz Malaka (z Landshut)

12:00 2. liga żużlowa – 9. kolejka: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.