9. kolejka Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

Trzy kolejki pozostały do rozegrania w rundzie jesiennej piłkarskiej Ekstraligi kobiet. W najbliższy weekend ponownie jedno spotkanie pokaże TVP Sport, a inne będzie można obejrzeć na klubowych mediach społecznościowych. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich meczach w tym miesiącu, […]

Trzy kolejki pozostały do rozegrania w rundzie jesiennej piłkarskiej Ekstraligi kobiet. W najbliższy weekend ponownie jedno spotkanie pokaże TVP Sport, a inne będzie można obejrzeć na klubowych mediach społecznościowych.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich meczach w tym miesiącu, telewizja publiczna pokaże mecz Medyka. Nie ma jednak wątpliwości, że to mecz w Katowicach będzie najciekawszym – GKS jest w tej chwili czwarty w tabeli, a Medyk szósty. Drużyny te dzielą jednak tylko trzy punkty, które podopieczne Romana Jaszczaka mogą odrobić właśnie tym jednym meczem. W zespole gospodyń jednak zmartwieniem jest uraz kolana Klaudii Maciążki, który zmusił ją do opuszczenia zgrupowania reprezentacji.

Po ośmiu kolejkach drużyny GKS-u i Medyka rozdziela w tabeli Sportis KKP Bydgoszcz – drużyna ta zanotowała słaby początek sezonu, ale wspięła się dzięki serii czterech wygranych, którą przerwała ostatnia porażka z Olimpią Szczecin. Tym razem bydgoszczanki czeka wyjazd do Sosnowca – Czarni po remisach z TME SMS-em Łódź i AZS-em UJ Kraków, a także po przełożonym meczu w Bielsku-Białej zajmują trzecie miejsce, choć są jedną z dwóch niepokonanych drużyn w lidze. Sportis potrafił już jednak w tym sezonie zaskakiwać – tak pozytywnie, jak i negatywnie.

Z kolei liderki z Łodzi udadzą się na wyjazdowy mecz do Gdańska. AP Lotos także po niemrawym początku tej kampanii ligowej wydaje się rozkręcać, choć łodzianki również nie zamierzają się zatrzymywać w drodze po pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu. Nawet porażka jednak nie zepchnie ich po sobocie z fotela lidera – Górnik Łęczna, który też liczy na trzy punkty w meczu z Rekordem Bielsko-Biała, traci cztery oczka do pierwszego podopiecznych Marka Chojnackiego.

Po dobrym początku chwilową zadyszkę złapał AZS UJ Kraków, ale złapał ponownie kontakt z górną połową tabeli po powrocie do gry Karoliny Klabis, która nie tylko stanęła między słupkami bramki krakowianek, ale też swoją postawą walnie przyczyniła się do zdobycia punktu w meczu reprezentacji Polski z Norweżkami. Tym razem również to Jagiellonki będą faworytkami – na swoim terenie podejmować będą bowiem beniaminka. Tarnovia zajmuje w tej chwili miejsce nad strefą spadkową, ale w poprzedniej kolejce pierwsze zwycięstwo odniosła Olimpia Szczecin i w meczu ze Śląskiem Wrocław może zaatakować dziesiątą pozycję w ligowej tabeli.

Aby przejść do relacji na Youtube, kliknij w logo kanału.

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA 2021

10:40 Ekstraliga – 9. kolejka: GKS KATOWICE – MEDYK POLOMARKET KONIN

Komentarz: Szymon Borczuch – Joanna Tokarska (z Katowic)

11:45 Ekstraliga – 9. kolejka: CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC – SPORTIS KKP BYDGOSZCZ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSc-SAVGK846BskpWGsjcQXtP8qZhcWFB49WTX_=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

11:55 Ekstraliga – 9. kolejka: GKS GÓRNIK ŁĘCZNA – REKORD BIELSKO-BIAŁA
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLTCdjzCTvZP0RtrDE3b8tS1BW7ULwdeXs6vikXS=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

13:00 Ekstraliga – 9. kolejka: AZS UJ KRAKÓW – MKS TARNOVIA TARNÓW
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLTmHS9KdtKsvh4waTtlGkEeXY90m6zM7xwydsYV=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Mikołaj Wójcik – Jakub Moździerz (z Krakowa)

13:40 Ekstraliga – 9. kolejka: AP LOTOS GDAŃSK – TME SMS ŁÓDŹ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSjZvhXiwNIvpo4nMCTXFKAaxXdCWyDsWM2XpwUxQ=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Mateusz Wiech – Dawid Głodek (z Gdańska)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.