Podsumowanie siatkarskie meczów PlusLigi

Kolejny pracowity tydzień siatkarzy za nami. Czas na podsumowanie meczów PlusLigi. Tydzień z PlusLigą rozpoczął się we wtorek. W pierwszym meczu zaległej 10.kolejki zmierzyli się sąsiedzi z dołu tabeli Stal Nysa i Cuprum Lublin. Gospodarze nie potrafili się przeciwstawić lubinianom […]

Kolejny pracowity tydzień siatkarzy za nami. Czas na podsumowanie meczów PlusLigi.

Tydzień z PlusLigą rozpoczął się we wtorek. W pierwszym meczu zaległej 10.kolejki zmierzyli się sąsiedzi z dołu tabeli Stal Nysa i Cuprum Lublin. Gospodarze nie potrafili się przeciwstawić lubinianom i przegrali 1:3. Przewaga gości wzrosła do czterech punktów w tabeli, Stal zajmuje przedostatnie miejsce w rozgrywkach.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle śrubuję swój własny rekord wygranych. W drugim wtorkowym spotkaniu zaległej 11. kolejki Zaksa pokonała na wyjeździe Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 i powiększyła przewagę w tabeli do 16 punktów. Gospodarze utrzymali piąte miejsce, ale nie mogą być pewni jeszcze udziału w fazie play-off.

W pierwszym środowym spotkaniu zaległej 9.kolejki Indykpol AZS Olsztyn pokonał 3:1 we własnej hali dosyć niespodziewanie wicelidera tabeli Jastrzębski Węgiel. Zwycięstwo daje olsztynianom nadzieję na włączenie się do rywalizacji o fazę play-off, do czołowej ósemki tracą tylko dwa punkty.

Zła Passa Siatkarzy GKS-u Karowice przerwana. W Zaległym spotkaniu 11.kolejki katowiczanie u siebie niespodziewanie zwyciężyli 3:2 z Treflem Gdańsk. Dla gości z trójmiasta była to trzecia porażka w ostatnich czterech meczach. Zwycięstwo GKS-u sprawia, że są na siódmym miejscu w tabeli. Trefl zajmuje trzecie miejsce.

W piątek doszło do jednego spotkania w którym zmierzyły się, PGE Skra Bełchatów i GKS Katowice. Bełchatowianie we własnej hali przełamali niemoc i pokonali gości z Katowic 3:1. Dla Skry było to pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu. Zwycięstwo siatkarzy z Bełchatowa umocniło ich w czołowej ósemce. Po tej porażce zawodnicy GKS-u spadli na ósme miejsce w tabeli PlusLigi.

W pierwszym sobotnim spotkaniu doszło do powtórki meczu ze środy, gdzie w meczu 22. kolejki zmierzyli się siatkarze Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS Olsztyn. Gospodarze pod wodzą nowego trenera Andree Gardiniego pokonali 3:2 ekipę z Olsztyna, mimo że przegrywali już 0:2. Jastrzębski Węgiel zajmuje drugie miejsce w tabeli. Olsztynianie zajmują dziesiąte miejsce, i są coraz bliżej fazy play-off.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Stal Nysa 3:0 w meczu 22. kolejki i wrócił na właściwy tor po dwóch porażkach z rzędu. Zawodnicy z Gdańska zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą jeden punkt do Jastrzębskiego Węgla. Dla Stali Nysa nic się nie zmieniło ciągle zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W tym meczu doszło do przykrego zdarzenia, kontuzji w trzecim secie doznał Mariusz Wlazły.

Asseco Resovia Rzeszów w ostatnim sobotnim spotkaniu 22. kolejki, pokonała we własnej hali ostatni w tabeli MKS Będzin 3:0. Dla rzeszowian było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Gospodarze zajmują siódme miejsce w rozgrywkach PlusLigi, i są coraz bliżej zapewnienia gry w play-offach. MKS jest coraz bliżej spadku o klasę niżej.

W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała na własnym boisku, po dramatycznym boju Ślepsk Malow Suwałki 3:2. Dla Warszawian było trzecie zwycięstwo z rzędu, zawodnicy Vervy zajmują czwarte miejsce w tabeli i tracą cztery punkty do Trefla Gdańsk. Ślepsk zajmuje dziewiątą lokatę, ale traci tylko jeden punkt do czołowej ósemki.

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali u siebie w meczu 22. kolejki Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu, dzięki temu awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. Zawodnicy z Zawiercia zajmują szóste miejsce w tabeli, i nie są pewni jeszcze gry w fazie play-off.

About Albert Lisiecki