Abrdn Scottish Open i John Deere Classic w Golf Channel Polska

W Szkocji rozegrany zostanie dopiero drugi w tym sezonie European Tour turniej kategorii Rolex Series – Abrdn Scottish Open. Tymczasem w Illinois zawody John Deere Classic zakończą przygotowania graczy z PGA Tour do The Open Championship. Oba turnieje pokaże Golf […]

W Szkocji rozegrany zostanie dopiero drugi w tym sezonie European Tour turniej kategorii Rolex Series – Abrdn Scottish Open. Tymczasem w Illinois zawody John Deere Classic zakończą przygotowania graczy z PGA Tour do The Open Championship. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska.

W North Berwick rywalizować będzie Adrian Meronk. Po nieudanym występie w Irish Open zawody w Szkocji są jedyną szansą dla naszego przyszłego olimpijczyka, aby wystartować w przyszłotygodniowym The Open Championship – ostatnim turnieju wielkoszlemowym w tym roku. Stawka uczestników Scottish Open jest imponująca – pula nagród w wysokości 8 milionów dolarów przyciągnie na Wyspy Brytyjskie aż 23 zawodników z czołowej sześćdziesiątki rankingu światowego, m.in. Jona Rahma, Justina Thomasa, Collina Morikawę, Xandera Schauffele i Rory’ego McIlroya – zawodników z czołowej dziesiątki. Tym samym dla Meronka będzie to dobry test przed igrzyskami olimpijskimi, ale też trudniejsza droga do zdobycia punktów w rankingu Race to Dubai, w którym po porażce w Irish Open spadł na 48. miejsce.

Równoległe rozgrywanie zawodów Rolex Series i PGA Tour, zwłaszcza na tydzień przed imprezą wielkoszlemową, powoduje że w tym teoretycznie bardziej prestiżowym cyklu obsada jest słabsza. Ciężko wprawdzie mówić tak o imprezie, w której wystąpią m.in. Sungjae Im, Zach Johnson, Sebastian Muñoz, Sam Ryder czy Rory Sabbatini, jednak nadal to Szkocja przyciągnie wzrok większości kibiców golfa na świecie.

CZWARTEK – 8 LIPCA 2021

19:00 PGA European Tour – Aberdeen Standard Investments Scottish Open, North Berwick, Szkocja: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – John Deere Classic, Silvin, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 9 LIPCA 2021

19:00 PGA European Tour – Aberdeen Standard Investments Scottish Open, North Berwick, Szkocja: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – John Deere Classic, Silvin, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 10 LIPCA 2021

14:30 PGA European Tour – Aberdeen Standard Investments Scottish Open, North Berwick, Szkocja: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – John Deere Classic, Silvin, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 11 LIPCA 2021

14:30 PGA European Tour – Aberdeen Standard Investments Scottish Open, North Berwick, Szkocja: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – John Deere Classic, Silvin, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.