Abu Dhabi HSBC Championship i The American Express w Golf Channel Polska

Dwa miesiące po inauguracji w RPA rozegrany zostanie drugi turniej cyklu DP World Tour 2022. Równolegle w Kalifornii odbędzie się kolejna impreza zaliczana do PGA Tour. Transmisje z obu cykli dostępne są na antenie Golf Channel Polska.

Turniej w Abu Zabi należy do prestiżowego Rolex Series – pula nagród wynosi 8 milionów dolarów, co przyciąga do Zjednoczonych Emiratów Arabskich największe gwiazdy. W Abu Dhabi HSBC Championship wystąpi aż 14 zawodników czołowej 60 rankingu światowego, w tym Collin Morikawa, Viktor Hovland, Rory McIlroy, Tyrrell Hatton, Lee Westwood, Tommy Fleetwood czy Shane Lowry – czterej ostatni wygrali pięć ostatnich edycji tej imprezy (Fleetwood dwukrotnie). Nie zabraknie też zawodników, którzy uzyskiwali w ostatnich sezonach świetne wyniki głównie w European Tour, który od tego sezonu rozgrywany jest pod szyldem DP World Tour. Na pole Yas Links wyjdą m.in. bracia Højgaard ich rodacy, Thorbjørn Olesen i Joachim B. Hansen, a także nasz najlepszy golfista, Adrian Meronk. Pierwszy polski golfista-olimpijczyk dzięki 39. miejscu w rankingu Race to Dubai plasuje się w 10. kategorii startowej, co pozwala mu być spokojnym o prawo startu w każdej imprezie DP World Tour – w poprzednim sezonie kilkukrotnie znajdował się nieznacznie pod kreską.

W takiej perspektywie zawody najbardziej prestiżowego cyklu zawodowego golfa prezentują się trochę jak ubogi krewny – nawet pula nagród jest o 400 tys. dolarów niższa. Mimo to w The American Express (dawnym Desert Classic) wystąpią tacy zawodnicy jak Jon Rahm, Scottie Scheffler, medaliści ostatnich igrzysk w Tokio – Rory Sabbatini oraz C.T. Pan, a także mistrz olimpijski z Rio, Justin Rose. Zabraknie jednak choćby triumfatora sprzed tygodnia, Hidekiego Matsuyamy.

CZWARTEK – 20 STYCZNIA 2022


19:00 DP World Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 21 STYCZNIA 2022

19:00 DP World Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 22 STYCZNIA 2022

10:00 DP World Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 23 STYCZNIA 2022

10:00 DP World Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person