Abu Dhabi HSBC Championship i The American Express w Golf Channel Polska

Abu Zabi będzie gospodarzem turnieju inaugurującego sezon 2021 golfowego cyklu European Tour. Z kolei po zawodach na Hawajach PGA Tour powraca na amerykański stały ląd. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska. Zawody w Abu Zabi dzięki puli nagród w wysokości […]

Abu Zabi będzie gospodarzem turnieju inaugurującego sezon 2021 golfowego cyklu European Tour. Z kolei po zawodach na Hawajach PGA Tour powraca na amerykański stały ląd. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska.

Zawody w Abu Zabi dzięki puli nagród w wysokości 8 milionów dolarów zaliczane są do Rolex Series. Takie pieniądze ściągnęły do Zjednoczonych Emiratów Arabskich kilku zawodników z najwyższej światowej półki – w tym Justina Thomasa, Rory’ego McIlroya i Tyrrella Hattona, plasujących się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu, a także Justina Rose’a, mistrza olimpijskiego z Rio. Tak duże zainteresowanie odbiło się na zawodnikach, którzy na liście zgłoszeń widnieją w niższych kategoriach – drugim „pod kreską” okazał się Adrian Meronk, który w związku z tym na rozpoczęcie drugiego sezonu w European Tour będzie musiał jeszcze poczekać.

Pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała szyki organizatorom The American Express, znanego też jako Deser Classic. Rozgrywany zazwyczaj w formule pro-am, z udziałem amatorów, w tym często celebrytów (udział w turnieju brali m.in. prezydenci Stanów Zjednoczonych, aktorzy czy piosenkarze), ograniczony został jedynie do turnieju zawodowych golfistów. Na liście startowej znaleźli się m.in Scottie Scheffler, Sung-jae Im, obrońca tytułu sprzed roku Andrew Landry czy triumfator zeszłotygodniowego Sony Open in Hawaii Kevin Na.

CZWARTEK – 21 STYCZNIA 2021

20:00 PGA European Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

20:00 PGA European Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

10:00 PGA European Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

10:00 PGA European Tour – Abu Dhabi HSBC Championship, Abu Zabi, ZEA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – The American Express, La Quinta, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski