AC Milan 3:1 Club Brugge – skrót meczu: Pierwsze zwycięstwo Rossonerich w nowym sezonie Ligi Mistrzów (WIDEO)

AC Milan na San Siro wygrał swoje pierwsze spotkanie w bieżącej edycji Ligi Mistrzów.

Już w 2′ minucie bramkarza gospodarzy postraszył Christos Tzolis bardzo niebezpiecznym uderzeniem. Tzolis dał się we znaki Maignanowi pięć minut później, jednak potężne uderzenie znowu wyłapał Francuz. Obie drużyny wymieniały cios za cios, jednak to Christian Pulisić w 34′ minucie zaskoczył wszystkich i.. strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

Tuż przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Raphael Onyedika i od tej pory Club Brugge musiał radzić sobie w dziesięciu. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy goście zaskoczyli gospodarzy, ponieważ wyrównali stan meczu za sprawą Kyriani’ego Sabbe.

Radość nie trwała jednak zbyt długo. Noah Okafor podał do Tijjaniego Reijndersa a Holender uderzył w środek bramki na tyle celnie, że wyprowadził Milan na prowadzenie. To nie był koniec, jeśli chodzi o zdobycz bramkową pomocnika, ponieważ w 71′ minucie podwyższył wynik spotkania na 3:1. W końcówce spotkania gola strzelił młodziutki Camarda, jednak po analizie VAR sędzia odgwizdał spalonego. 16-latek został za to najmłodszym włoskim zawodnikiem, który zagrał w Lidze Mistrzów.