Alfred Dunhill Links Championship i Sanderson Farms Championship w Golf Channel Polska

Po przerwie na Ryder Cup powracają European Tour oraz PGA Tour. Turnieje obu tych serii transmitowane będą w tym tygodniu w Golf Channel Polska. Turniej w Szkocji to impreza najwyżej nagradzana w European Tourze obok tych zaliczanych do Wielkiego Szlema, […]

Po przerwie na Ryder Cup powracają European Tour oraz PGA Tour. Turnieje obu tych serii transmitowane będą w tym tygodniu w Golf Channel Polska.

Turniej w Szkocji to impreza najwyżej nagradzana w European Tourze obok tych zaliczanych do Wielkiego Szlema, World Golf Championships czy Rolex Series – pula wynosi 5 milionów dolarów, a do podzielenia jest 5500 pkt. w rankingu Race to Dubai. Nic więc dziwnego, że start na Old Course St. Andrews jest łakomym kąskiem dla wielu zawodników. Czołową pięćdziesiątkę światowego rankingu reprezentować będą Billy Horschell, Tyrrell Hatton, Tommy Fleetwood i Shane Lowry, a grono szlemistów uzupełnią stali bywalcy tegorocznych imprez spod szyldu European Tour – Martin Kaymer i Danny Willett. Do grona uczestników załapał się też Adrian Meronk – nasz najlepszy golfista jest obecnie 35. w rankingu Race To Dubai i bliski jest nie tylko udziału w turnieju w Emiratach, ale także poprawienia swojej pozycji na liście zgłoszeń na kolejny sezon European Tour.

Tymczasem w Jackson w stanie Mississippi rozegrany zostanie drugi turniej sezonu 2021/2022 PGA Tour. Przed rokiem triumfował tutaj Sergio García i również tym razem Hiszpan będzie zaliczany do faworytów – był bowiem jedną z jaśniejszych postaci drużyny europejskiej podczas zeszłotygodniowego Ryder Cup. Do jego najgroźniejszych rywali zaliczają się Sebastián Muñoz, który triumfował w tej imprezie w 2019 roku, a także Im Sung-jae, który przegrał wówczas z Kolumbijczykiem w dogrywce.

CZWARTEK – 30 WRZEŚNIA 2021

19:30 PGA European Tour – Alfred Dunhill Links Championship, St. Andrews, Szkocja: I RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

22:30 PGA Tour – Sanderson Farms Championship, Jackson, USA: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 1 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 PGA European Tour – Alfred Dunhill Links Championship, St. Andrews, Szkocja: II RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

22:30 PGA Tour – Sanderson Farms Championship, Jackson, USA: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 2 PAŹDZIERNIKA 2021

14:00 PGA European Tour – Alfred Dunhill Links Championship, St. Andrews, Szkocja: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – Sanderson Farms Championship, Jackson, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 3 PAŹDZIERNIKA 2021

14:00 PGA European Tour – Alfred Dunhill Links Championship, St. Andrews, Szkocja: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

22:00 PGA Tour – Sanderson Farms Championship, Jackson, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.