Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie 1

Stoki w Lienz i Bormio będą gościć alpejski Puchar Świata w najbliższy weekend. W stolicy Tyrolu Wschodniego zobaczymy panie, natomiast do Lombardii wybiorą się panowie. Transmisje przeprowadzi Eurosport 1. W Lienz alpejki wystartują w konkurencjach technicznych – gigancie oraz slalomie. […]

Stoki w Lienz i Bormio będą gościć alpejski Puchar Świata w najbliższy weekend. W stolicy Tyrolu Wschodniego zobaczymy panie, natomiast do Lombardii wybiorą się panowie. Transmisje przeprowadzi Eurosport 1.

W Lienz alpejki wystartują w konkurencjach technicznych – gigancie oraz slalomie. Faworytką zwłaszcza niedzielnej rywalizacji będzie liderki klasyfikacji generalnej Mikaela Shiffrin. Amerykanka wygrała obydwa dotychczas rozegrane slalomy, a w dwóch z trzech gigantów stanęła na podium – statystykę psuje jej tylko 17. miejsce w Courchevel. Z kolei wśród gigancistek brylują Włoszki – liderką klasyfikacji w tej specjalności jest Federica Brignone, na trzecim miejscu zaś plasuje się Marta Bassino, tracąc tylko punkt do Miny Fürst Holtmann. 24-letnia Norweżka w Courchevel po raz pierwszy w karierze stanęła na podium PŚ i jej kolejnym celem jest triumf w pucharowych zawodach.

Rywalizacja panów w Bormio rozpocznie się od biegu zjazdowego. Faworytem miejscowej publiczności będzie Dominik Paris, który jednak będzie musiał stoczyć walkę m.in. z wiceliderem klasyfikacji generalnej oraz zjazdowej Vincentem Kriechmayrem, liderem rywalizacji o Małą Kryształową Kulę Beatem Feuzem czy triumfatorem z Lake Louise Thomasem Dreßenem. W Lombardii odbędzie się też pierwsza w tym sezonie rywalizacja w superkombinacji. Rok temu w tej specjalności najlepszy okazał się Alexis Pinturault, który wygrał nie tylko Małą Kryształową Kulę, ale też złoto mistrzostw świata w Åre. Zawody w Bormio pokażą, kto będzie głównym rywalem Francuza po odejściu na sportową emeryturę mistrza olimpijskiego z Pjongczangu Marcela Hirschera.

Wszystkie przejazdy na żywo pokaże Eurosport – zarówno na swoim pierwszym kanale, jak i na platformie Eurosport Player.

SOBOTA – 28 GRUDNIA 2019

10:05 Puchar Świata, Lienz, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:15 Puchar Świata, Bormio, Włochy: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:00 Puchar Świata, Lienz, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 29 GRUDNIA 2019

10:05 Puchar Świata, Lienz, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:15 Puchar Świata, Bormio, Włochy: ZJAZD DO KOMBINACJI MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:45 Puchar Świata, Lienz, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


14:15 Puchar Świata, Bormio, Włochy: SLALOM DO KOMBINACJI MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.