Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

Tydzień po rywalizacji na Lauberhorn w Wengen alpejczycy przenoszą się na drugą z legendarnych tras zjazdowych – Streif. Zmagania w Kitzbühel niewątpliwie przyćmią rywalizację pań w Cortinie d’Ampezzo. Zawody w obu lokalizacjach pokaże Eurosport.

Niedosyt po startach przed własną publicznością może mieć Beat Feuz – trzecie i drugie miejsce w Wengen będzie chciał powetować sobie w Kitzbühel, gdzie z kolei swoim rodakom, na czele z Arnoldem Schwarzeneggerem, stałym bywalcem trybun na zboczu Hahnenkamm, radość będzie chciał dać Vincent Kriechmayr. Przed rokiem jednak to właśnie Feuz dwukrotnie pokonał najtrudniejszą trasę świata najszybciej. Lista faworytów nie zamyka się jednak na tym duecie – Dominik Paris, Aleksander Aamodt Kilde, Matthias Mayer czy Marco Odermatt również mogą pokusić się o dołączenie do listy zwycięzców tych kultowych zawodów. W niedzielę rozegrany zostanie natomiast slalom – konkurencja, w której w Adelboden Johannes Strolz i Manuel Feller zgarnęli dublet dla Austrii, ale pierwsze skrzypce w tym sezonie grają Norwegowie – wyjątkowo nie na czele z Henrikiem Kristoffersenem, a Sebastianem Foss-Solevågiem i Lucasem Braathenem, zwycięzcą sprzed tygodnia z Wengen.

W ten weekend panie wystąpią wyłącznie w konkurencjach szybkościowych. To daje olbrzymie nadzieje na sukces ekipy gospodarzy – Sofia Goggia wygrała bowiem trzy biegi zjazdowe (przed tygodniem w Zauchensee zaliczyła upadek), natomiast w supergigantach raz tylko ją i Federicę Brignone pogodziła Lara Gut-Behrami (w Sankt Moritz), na ponadto dwukrotnie na podium stawała też Elena Curtoni i to właśnie trio Azzurre plasuje się na trzech pierwszych miejscach walki o Małą Kryształową Kulę.

CZWARTEK – 20 STYCZNIA 2022

11:20 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: TRENING ZJAZDU MĘŻCZYZN na żywo

PIĄTEK – 21 STYCZNIA 2022

11:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo

SOBOTA – 22 STYCZNIA 2022

10:00 Puchar Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: ZJAZD KOBIET na żywo


11:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo

NIEDZIELA – 23 STYCZNIA 2022

10:30 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN na żywo


11:30 Puchar Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: SUPERGIGANT KOBIET na żywo


13:15 Puchar Świata, Kitzbühel, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN na żywo