Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

Zawody alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell będą do obejrzenia w Eurosporcie w najbliższy weekend. Żeńskie zmagania w Ofterschwangen zostały odwołane. Przyczyną takiego biegu rzeczy są niesprzyjające warunki pogodowe – w Niemczech jest zbyt ciepło, co powoduje nie tylko brak naturalnego […]

Zawody alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell będą do obejrzenia w Eurosporcie w najbliższy weekend. Żeńskie zmagania w Ofterschwangen zostały odwołane.

Przyczyną takiego biegu rzeczy są niesprzyjające warunki pogodowe – w Niemczech jest zbyt ciepło, co powoduje nie tylko brak naturalnego śniegu, ale też brak możliwości sztucznego naśnieżenia stoku. Ze względu na zbliżający się koniec sezonu oraz epidemię koronawirusa szanse na odrobienie zaplanowanych na ten weekend giganta i slalomu są niewielkie.

W weekend kibice narciarstwa alpejskiego będą się zatem emocjonować jedynie rywalizacją panów w Kvitfjell. Norwegowie liczyć będą na dobrą postawę Aleksandra Aamodta Kilde, który walczy o triumf w klasyfikacji generalnej ze specjalizującymi się w konkurencjach technicznych Francuzem Alexisem Pinturault oraz swoim rodakiem Henrikiem Kristoffersenem.

SOBOTA – 7 MARCA 2020

10:30 Puchar Świata, Kvitfjell, Norwegia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:00 Puchar Świata, Kvitfjell, Norwegia: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 8 MARCA 2020

10:30 Puchar Świata, Kvitfjell, Norwegia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:30 Puchar Świata, Kvitfjell, Norwegia: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski