Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim. Rywalizację na stokach w Adelboden i Altenmarkt-Zauchensee pokaże Eurosport. Panie, które wystartują w Austrii, rywalizować będą w biegu zjazdowym i superkombinacji. O ile na starcie tej drugiej konkurencji staną po […]

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim. Rywalizację na stokach w Adelboden i Altenmarkt-Zauchensee pokaże Eurosport.

Panie, które wystartują w Austrii, rywalizować będą w biegu zjazdowym i superkombinacji. O ile na starcie tej drugiej konkurencji staną po raz pierwszy w tym sezonie, o tyle biegi zjazdowe odbyły się już dwa. Liderką walki o Małą Kryształową Kulę jest sensacyjna mistrzyni olimpijska w supergigancie, jeżdżąca również z nie mniejszymi sukcesami na snowboardzie Czeszka Ester Ledecká. Miejscowa publiczność kibicować będzie jednak głównie drugiej w tej klasyfikacji Nicole Schmidhofer.

Panowie w Adelboden wystartują ponownie w konkurencjach technicznych – gigancie i slalomie. Po zawodach w Madonna di Campiglio zacieśniła się sytuacja na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Alexis Pinturault prowadzi z zaledwie punktem przewagi nad Aleksandrem Aamodtem Kilde oraz czterema nad Henrikiem Kristoffersenem. O ile starszy z Norwegów jest raczej specjalistą od konkurencji szybkościowych, o tyle Pinturault i Kristoffersen świetnie radzą sobie w tym roku na trasach gigantowych i slalomowych – Norweg jest nawet liderem obu „małych” klasyfikacji.

SOBOTA – 11 STYCZNIA 2020

10:20 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:30 Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchense, Austria: ZJAZD KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:15 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 12 STYCZNIA 2020

09:00 Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchense, Austria: ZJAZD DO SUPERKOMBINACJI KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:25 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:30 Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchense, Austria: ZJAZD KOBIET
Eurosport PlayerIpla

13:25 Puchar Świata, Adelboden, Szwajcaria: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.