Andalucia Masters i The CJ Cup w Golf Channel Polska

Po otwartych mistrzostwach Hiszpanii European Tour pozostaje na Półwyspie Iberyjskim na turniej Andalucia Masters. W ramach PGA Tour natomiast rozegrany zostanie The CJ Cup. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Dopiero w środę na liście startowej zmagań w Hiszpanii znalazł […]

Po otwartych mistrzostwach Hiszpanii European Tour pozostaje na Półwyspie Iberyjskim na turniej Andalucia Masters. W ramach PGA Tour natomiast rozegrany zostanie The CJ Cup. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Dopiero w środę na liście startowej zmagań w Hiszpanii znalazł się Adrian Meronk, trafiając na nią z listy rezerwowej. Dzięki temu w Sotogrande będzie mógł poprawić swoją pozycję w rankingu Race to Dubai i w przyszłym sezonie nie martwić się o prawo startu w tak silnie obsadzonych turniejach. Podobnie jak przed tygodniem w Madrycie, tak i tym razem w turnieju bierze udział Jon Rahm czy triumfator Open de España, Rafa Cabrera Bello. Ponownie pojawi się także obrońca tytułu sprzed roku, John Catlin, który w drodze do zwycięstwa uzyskał rekordowo słaby wynik +2, o jedno uderzenie wyprzedzając Martina Kaymera – również figurującego na liście startowej tegorocznego Andalucia Masters.

Turniej The CJ Cup z powodu pandemii po raz drugi zostanie rozegrany w Nevadzie zamiast w Korei Południowej. W tym tygodniu, pomimo nieobecności wspomnianego wcześniej Rahma, stawka prezentuje się najokazalej od rozpoczęcia miesiąc temu nowego sezonu PGA Tour. Na polu The Summit Club zaprezentują się m.in. Dustin Johnson, Justin Thomas, Brooks Koepka, Rory McIlroy, Collin Morikawa, Xander Schauffele. W efekcie na listę rezerwową „zdegradowany” został drugi przed tygodniem Matthew Wolff. Na drugie zwycięstwo z rzędu liczył będzie Im Sung-jae, nadając choć odrobinę koreańskiego klimatu turniejowi, którego powrót do jego ojczyzny był planowany już na ten sezon.

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA 2021

17:00 PGA European Tour – Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, Sotogrande, Hiszpania: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA 2021

17:00 PGA European Tour – Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, Sotogrande, Hiszpania: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – THE CJ CUP @ SUMMIT, Las Vegas, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA 2021

14:00 PGA European Tour – Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, Sotogrande, Hiszpania: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – THE CJ CUP @ SUMMIT, Las Vegas, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021

14:00 PGA European Tour – Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, Sotogrande, Hiszpania: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – THE CJ CUP @ SUMMIT, Las Vegas, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PONIEDZIAŁEK – 18 PAŹDZIERNIKA 2021

20:00 PGA Tour – THE CJ CUP @ SUMMIT, Las Vegas, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.