Anglia 0:0 Słowenia skrót meczu (25.06.2024)

Jude Bellingham

W ostatnim spotkaniu grupowym grupy C Anglia zremisowała bezbramkowo ze Słowenią 0:0. Taki rezultat meczu spowodował, że obie reprezentacje awansowały do 1/8 finału Euro 2024.

Anglia-Słowenia: podsumowanie, informacje pomeczowe

W 20′ minucie spotkania piłkę do bramki Słowenii wpakował z najbliższej odległości Bakayo Saka, który wykorzystał świetne poddanie z pola karnego od Phila Fodena. Niestety po weryfikacji VAR bramka dla Anglii nie została uznana z powodu tego, że Foden w chwili poddania do Saki znajdował się na pozycji spalonej. Pod koniec pierwszej połowy spotkania bliski strzelenia bramki dla Anglii był Harry Kane, jednak po świetnym poddaniu z lewej strony boiska napastnikowi Bayernu Monachium nie udało się trafić czysto w piłkę. W drugiej części meczu „Synowie Albionu” podkręcili tempo, próbując wiele razy pokonać bramkarza Słowenii – Jana Oblaka, jednak wszystkie próby kończyły się fiaskiem i ostatecznie na Cologne Stadium w Kolonii obie reprezentacje podzieliły się punktami.

Anglia-Słowenia: skrót meczu