Anglia – Francja, czyli święta wojna w Pucharze Sześciu Narodów

Po zeszłotygodniowej inauguracji Pucharu Sześciu Narodów obfitującej w duże emocje czeka nas jeszcze więcej. Już w ten weekend hit hitów, czyli odwieczne starcie Anglii z Francją. Transmisje wszystkich spotkań 2. kolejki Pucharu Sześciu Narodów na kanałach platformy nc+. Co roku […]

Co roku starcie Anglii z Francją według statystyk przyciąga największą uwagę fanów w całym rugbowym świecie. Te dwie nacje rywalizują ze sobą w prawie każdym aspekcie. Nie inaczej jest w rugby. Już w niedzielę czeka nas prawdziwy hit w europejskim rugby. Na Twickenham Stadium Anglicy gościć będą Francuzów. Czeka nas więc prawdziwa wojna nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Gdzie kibice obu reprezentacji będą prześcigali się w dopingu. W poprzedniej kolejce Anglia pokonała obrońców tytułu, czyli Irlandię 32:24. Francja natomiast po znakomitej pierwszej połowie i prowadzeniu 16:0 do przerwy. W drugiej połowie się załamała co wykorzystali Walijczycy, przeciągając wynik na swoją stronę. Mecz zakończył się porażka Francji 19:24. Ostatni mecz obu drużyn to natomiast zwycięstwo Francji 22:16. W sobotę natomiast czekają nas dwa spotkanie. Drugą kolejkę serii rozpocznie starcie Irlandii ze Szkocją. Późnym po południem za to starcie Włochów z Walijczykami.