Arsenal 1:0 Szachtar Donieck – skrót meczu. Kanonierzy minimalnie lepsi od mistrza Ukrainy! [WIDEO]

Emirates Stadium

Arsenal wygrał drugi mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA. W spotkaniu 3. kolejki fazy ligowej Kanonierzy okazali się lepsi od Szachtara, wygrywając 1:0.

Podopieczni Mikela Artety od samego początku mieli zdecydowaną przewagę i raz za razem atakowali na bramkę Dmytro Riznyka. Brakowało im jednak kropki nad i, czyli celnego uderzenia. W 29. minucie udało im się wyjść na prowadzenie, choć dużą zasługę w tym miał golkiper gości, któremu futbolówka odbiła się od pleców i wpadła do bramki. Do przerwy wicemistrzowie Anglii prowadzili 1:0, a w drugiej połowie obraz meczu był podobny z małą różnicą, bo Arsenal tworzył sobie zdecydowanie mniej okazji bramkowych. Świetną miał Leandro Trossard, bo był to rzut karny, ale Riznyk zatrzymał uderzenie Belga z jedenastu metrów. W samej końcówce Szachtar mógł wyrwać punkt, ale David Raya świetnie interweniował po strzale Pedrinho. Ostatecznie wynik tego meczu już się nie zmienił i trzy punkty po wygranej 1:0 trafiły na konto gospodarzy.