Arsenal 3:1 Southampton – skrót meczu: Bez niespodzianki na Emirates

Arsenal | Kai Havertz 2023

Mecz 7. kolejki angielskiej Premier League, pomiędzy Arsenalem Londyn, a Southampton, zgodnie z oczekiwaniami, kończy się zwycięstwem gospodarzy. Choć w pewnym momencie podopieczni Mikela Artety musieli odrabiać straty, ostatecznie goście dalej muszą się głowić, co uczynić, aby powiększyć swój zaledwie jednopunktowy dorobek.

Choć mecz rozkręcał się stosunkowo długo, druga połowa okazała się być wyjątkowo emocjonująca. Wynik sensacyjnie otworzył Cameron Archer dając gościom nadzieję na przełamanie. Dalszy etap spotkania przyniósł jednak ze sobą trzy ciosy Arsenalu: najpierw natychmiastowo do remisu doprowadził Havertz, dziesięć minut później bramkę dołożył Martinelli, a na sam koniec – wyższość gospodarzy potwierdził Bukayo Saka. 3:1 to ostateczny rezultat.