Atalanta bez problemu ogrywa Szachtar! Szachtar Donieck 0:3 Atalanta BC – skrót meczu [WIDEO]

Atalanta Bergamo | Ederson | 2024

Atalanta pewnie pokonała Szachtar 3:0 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Dla klubu z Bergamo to pierwsza wygrana w tym sezonie europejskiej elity.

Włoska drużyna od samego początku miała wyraźną przewagę. Atalanta raz za razem stwarzała sobie groźne okazje, a Szachtar rozpaczliwie się bronił. W 21. minucie gościom udało się objąć prowadzenie za sprawą Berata Djimsitiego. Zwycięzcy Ligi Europy tuż przed przerwą powiększyli swoją przewagę. Tym razem golkipera rywali pokonał Ademola Lookman. Do przerwy podopieczni Gian Piero Gapseriniego prowadzili 2:0, a tuż po przerwie już definitywnie potwierdzili swoją wygraną, bo w 48. minucie na 3:0 trafił Raoul Bellanova. Później goście już aż tak nie forsowali tempa, bo mieli bezpieczny wynik. Kolejnych bramek więc już nie zobaczyliśmy, a Szachtar ostatecznie przegrał z Atalantą 0:3.