Austria 1:2 Turcja skrót meczu (02.07.2024)

Turcja

W ostatnim meczu 1/8 finału Euro 2024 grupowi rywale reprezentacji Polski w grupie D – Austriacy przegrali z Turcją 1:2. To oznacza, że Turcy w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Holandii, która dziś pokonała Rumunię 3:0.

Austria-Turcja: podsumowanie, informacje pomeczowe

Samo spotkanie na stadionie w Lipsku nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Ralfa Rangnicka. Już w 57 sekundzie meczu bramkę dla Turcji zdobył turecki obrońca – Mehdi Demiral, który po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Austrii wpakował piłkę wślizgiem pod poprzeczkę bramki Patricka Pentza. To był  drugi najszybszy gol w historii Euro. Lepszy od Demirala był reprezentant Albanii – Nedim Bajrami, który w meczu grupowym Albania-Włochy pokonał Gianluigi Donnarummę po zaledwie 23 sekundach gry, Niedużo brakło, aby w Lipsku Turcja prowadziła 0:2. Po tym jak zawodnik Realu Madryt – Arda Guler chciał spróbować przelobować bramkarza Austrii z połowy boisku, ale niestety ta próba nieznacznie chybiona, Po pierwszej połowie Austriacy mieli w swoich statystykach 0 oddanych  celnych strzałów na bramkę Turcji. W 50′ minucie meczu stuprocentową okazję zmarnował Marko Arnautowić, którego strzał w sytuacji sam świetnie obronił bramkarz Turcji – Mert Gunok. Kilka minut później Turcja podwyższyła wynik meczu na 0:2. Tym razem po raz drugi w tym spotkaniu do bramki Austrii piłkę głową skierował Demiral, który wykorzystał świetnie dośrodkowanie Ardy Gulera z rzutu rożnego. Sześć minut po tej bramce Austriakom udało się zdobyć kontaktową bramkę za sprawką Michaela Gregoritscha, który po dośrodkowaniu od Sabitzera i dograniu piłki przez Stefana Poscha posłał piłkę z najbliższej odległości do bramki Turcji. Pomimo tego, że Austriacy przez dalszą część meczu próbowali doprowadzić przynajmniej do dogrywki, to ostatecznie z tej batalii na RedBull Arena w Lipsku zwycięsko po heroicznym boju wyszła drużyna prowadzona przez Włocha – Vincenzo Montellę,

Austria-Turcja: skrót meczu