Austrian Golf Open i RBC Heritage w Golf Channel Polska

Adrian Meronk w Austrii powróci do rywalizacji w European Tourze. Ponadto PGA Tour kontynuuje objazd po wschodnim wybrzeżu USA. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska. Dla Meronka zmagania w Austrian Golf Open to pierwszy turniej od zawodów w Kenii, gdzie […]

Adrian Meronk w Austrii powróci do rywalizacji w European Tourze. Ponadto PGA Tour kontynuuje objazd po wschodnim wybrzeżu USA. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska.

Dla Meronka zmagania w Austrian Golf Open to pierwszy turniej od zawodów w Kenii, gdzie prezentował bardzo nierówną formę. Przerwę, w trakcie której inni zawodnicy rywalizowali w World Golf Championships oraz The Masters, nasz najlepszy golfista spędził na treningu, także w Polsce. W zawodach na polu Diamond Country Club w Atzenbruggu Meronk będzie rywalizował z paroma innymi zwycięzcami z poprzednich lat – m.in. Chrisem Woodem czy Joostem Luitenem. Wysokie miejsce gwarantowałoby Polakowi solidny zastrzyk punktowy do rankingu Race to Dubai, a także umocnienie pozycji w rankingu światowym, dające mu obecnie prawo do gry na igrzyskach w Tokio.

W ramach PGA Tour rozegrany zostanie RBC Heritage – turniej zaproszeniowy w Karolinie Północnej. Choć większość graczy z czołówki będzie odpoczywać po The Masters, łącznie z jego triumfatorem, pierwszym japońskim szlemistą, Hidekim Matsuyamą, oglądać będziemy mogli paru mocnych golfistów. Na liście startowej znajdują się m.in. Dustin Johnson, Collin Morikawa czy zwycięzca sprzed roku, Webb Simpson, który za pomocą 262 uderzeń (-22) uzyskał wówczas najlepszy wynik w historii turnieju rozgrywanego od 1969 roku na polu Harbour Town Golf Links.

CZWARTEK – 15 KWIETNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Austrian Golf Open, Wiedeń, Austria: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – RBC Heritage, Hilton Head, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 16 KWIETNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Austrian Golf Open, Wiedeń, Austria: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – RBC Heritage, Hilton Head, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 17 KWIETNIA 2021

14:00 PGA European Tour – Austrian Golf Open, Wiedeń, Austria: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – RBC Heritage, Hilton Head, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 18 KWIETNIA 2021

14:00 PGA European Tour – Austrian Golf Open, Wiedeń, Austria: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – RBC Heritage, Hilton Head, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.