Bayer Leverkusen 2:2 Kiel – skrót meczu: Beniaminek sprawia sensację!

Niespodzianka w Leverkusen: Holstein Kiel, które zdobyło dotychczas zaledwie jeden punkt w bieżącym sezonie ligowym, stawia się na wyjeździe aktualnemu Mistrzowi Niemiec, remisując 2:2 z podopiecznymi Xabiego Alonso.

Z początku zapowiadało się na kompletny pogrom ze strony gospodarzy. Po upływie zaledwie ośmiu minut, Bayer miał już koncie dwie bramki. Wynik otworzył Boniface, a po chwili prowadzenie podwyższył Hoffmann. W 26. minucie mogło już być 3:0, jednak gol Victora Boniface został anulowany ze względu na spalonego.

I być może paradoksalnie tak dobry start w ostateczności pogrążył ekipę z Leverkusen. Wypuszczenie z rąk zwycięstwa w takiej sytuacji, grając przeciwko znacznie niżej notowanej drużynie, trudno tłumaczyć czymkolwiek innym, niż…rozluźnieniem. Na sam koniec pierwszej części meczu kontakt złapał Maks Geschwill, a w 69. minucie do wyrównania, po rzucie karnym, doprowadził Jann-Fiete Arp.