Belgia 1:2 Francja – skrót meczu: „Trójkolorowi” ponownie górą (WIDEO)

Ousmane Dembele | Francja 2024

Reprezentacja Francji pokonuje Belgię 2:1, w meczu 4. kolejki Ligi Narodów UEFA.

Choć dzisiejsze starcie określić można jako stosunkowo wyrównane i gospodarze mieli swoje szanse na to, by skutecznie postawić się faworytom, ostatecznie Francuzi zgarniają swojego rodzaju „hat-tricka”, wygrywając z Belgami trzeci raz w tym roku.

Chcąc zagrozić tak wielkiej marce, potrzebna jest jednak niemal perfekcyjna skuteczność, a tej Belgom zabrakło. W 23. minucie do rzutu karnego podszedł Tielemans, jednak nie zdołał pokonać Maignana. Sytuacja ta zemściła się już dwanaście minut później, kiedy do „jedenastki”, po drugiej stronie boiska, podszedl Kolo Muani. Jego próba zakończyła się jednak powodzeniem.

Goście nie utrzymali jednak korzystnego wyniku do przerwy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, do wyrównania doprowadził Openda. Druga część rywalizacji była wyrównana, a z samego przebiegu, może nawet ciut lepsza dla gospodarzy. Nie przełożyło się to jednak w żaden sposób na wynik, bo na tym etapie strzelali już tylko Francuzi. Najpierw w 60. minucie anulowano bramkę Kone, ze względu na zagranie ręką, ale zaledwie dwie minuty później piłkę w siatce umieścił ponownie Kolo Muani, zapewniając Francji zwycięstwo.