Benfica czy Sporting? Decydująca kolejka Primeira Ligi w Sportklubie

Już w niedzielę dowiemy się który klub wygra portugalską Primeira Ligę. W grze pozostały tylko drużyny SL Benfica oraz Sporting CP.  W sobotę FC Porto zagra w derbach z Boavistą FC. Popularne „Smoki” to najwięksi przegrani tego sezonu, już dawno odpadli z wyscigu o […]

Już w niedzielę dowiemy się który klub wygra portugalską Primeira Ligę. W grze pozostały tylko drużyny SL Benfica oraz Sporting CP. 

W sobotę FC Porto zagra w derbach z Boavistą FC. Popularne „Smoki” to najwięksi przegrani tego sezonu, już dawno odpadli z wyscigu o tutuł, a do liderującej Benfiki tracą aż 15. punktów! Wygrana w derbowym meczu może choć trochę poprawić nastroje wśród kibiców.
W wieczornym spotkaniu UD Madeira podejmować będzie u siebie drużynę Rio Ave. Dla obu zespołów mecz ten będzie miał duże znaczenia, gdyż gospodarze nadchodzącego spotkania nie są jeszcze pewni utrzymania w lidze, natomiast goście mają szanse na „załapanie się” na grę w europejskich pucharach.

Do decydujących starć dojdzie w niedzielę, kiedy to na boisko wybiegną piłkarze dwóch wielkich klubów ze stolicy Portugalii. Sporting CP zmierzy się na wyjeździe z SC Braga, lecz by mieć szansę na mistrzostwo muszą liczyć na potknięcie grającej w tym samym czasie Benfiki. Drużyna Jorge Jesusa traci obecnie dwa punktu do pierwszego miejsca i z pewnością do końca nie zrezygnuje z walki o tytuł najlepszej klubowej drużyny w Portugalii.

pasek2

SOBOTA – 14 MAJA 2016

12:45 Primeira Liga – 34. kolejka: FC PORTO – BOAVISTA FC na żywo
Sportklub
Komentarz: Julian Kowalski

20:30 Primeira Liga – 34. kolejka: UD MADEIRA – RIO AVE na żywo
Sportklub
Komentarz: Łukasz Wiśniowski

23:55 Primeira Liga – 34. kolejka: VITORIA SETUBAL – PACOS FERREIRA premiera.200
Sportklub

NIEDZIELA – 15 MAJA 2016

17:55 Primeira Liga – 34. kolejka: SC BRAGA – SPORTING CP na żywo
Sportklub

Komentarz: Marcin Grzywacz
pasek2

About Adrian Wojdyło