Benfica wciąż skutecznie ucieka. Transmisja 30. kolejki Primeiry Ligi w Sportklubie

W decydującą grę wchodzi rozgrywka o europejskie puchary, spadek i mistrzostwo w Primeira Lidze. Do końca pozostało już tylko 5 kolejek, które zapowiadają się bardzo ciekawie. Transmisje z 30. serii gier ligi portugalskiej w Sportklubie.  W walce o mistrzostwo od […]

W decydującą grę wchodzi rozgrywka o europejskie puchary, spadek i mistrzostwo w Primeira Lidze. Do końca pozostało już tylko 5 kolejek, które zapowiadają się bardzo ciekawie. Transmisje z 30. serii gier ligi portugalskiej w Sportklubie. 

W walce o mistrzostwo od dłuższego czasu liczą się już tylko dwa lizbońskie zespoły, Benfica i Sporting. Prowadząca w tabeli Benfica zmierzy się teraz z Vitorią Setubal i nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ten sam plan powinni zrealizować także podopieczni Jorge Jesusa, których tylko wygrana ze słabym Moreirense pozwoli zachować marzenia o mistrzostwie.

Ciekawie zrobiło się w dole tabeli. W ostatnich kolejkach obudziła się nawet Tondela, która przez długi czas znacznie odstawała od reszty ligi. Zwycięstwa z FC Porto i Madeirą muszę jeszcze wlewać w serca kibiców nadzieję na korzystne zwieńczenie sezonu. Sytuacja jednak wciąż jest fatalna i poprawić może je tylko kolejne zwycięstwo. A łatwo nie będzie, bowiem „czerwona latarnia” wybierze się do Bragi, która po odpadnięciu z Ligi Europejskiej może już tylko skupić się na obronie czwartej pozycji. W ciężkiej sytuacji znalazła się za to Academica Coimbra, która traci do bezpiecznego miejsca trzy punkty. Nie jest to duża liczba, ale widząc formę tego zespołu można mieć wątpliwości, czy są one do zdobycia. Wyjazd do Lizbony i mecz z Belenenses to na pewno szansa na jakieś oczka. Cięższe zadanie czeka ich bezpośrednich rywali o utrzymanie, Boavistę i Madeirę, bowiem zmierzą się oni z kandydatami do gry w europejskich pucharach, Estorilem Praia i Pacosem Ferreira.

Wydaje się jednak, że najciekawszym spotkaniem będzie mecz w Arouce, gdzie tamtejsza ekipa podejmie Rio Ave. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli (5. i 6. miejsce) i kto wie, czy ta potyczka nie zadecyduje o 5. lokacie, która na pewno daje awans do Ligi Europejskiej. Faworyta wskazać bardzo ciężko, choć na pewno to gospodarzom będą pomagać kibice oraz „ściany”.

pasek2

SOBOTA – 16 KWIETNIA 2016

17:10 Primeira Liga – 30. kolejka: AROUCA – FC RIO AVE na żywo
Sportklub
Komentarz: Bartłomiej Rabij

19:30 Primeira Liga – 30. kolejka: ESTORIL PRAIA -BOAVISTA FC na żywo
Sportklub
Komentarz: Jakub Polkowski

21:40 
Primeira Liga – 30. kolejka: MOREINESE – SPORTING CP na żywo
Sportklub
Komentarz: Julian Kowalski

NIEDZIELA – 17 KWIETNIA 2016

16:55 Primeira Liga – 30. kolejka: CF OS BELENENSES – ACADEMICA COIMBRA na żywo
Sportklub
Komentarz: Tomasz Zieliński

19:25 Primeira Liga – 30. kolejka: CS MARITIMO – VITORIA GUIMARAES na żywo
Sportklub
Komentarz: Marcin Grzywacz

21:40 Primeira Liga – 30. kolejka: FC PORTO – NACIONAL FUNCHAL na żywo
Sportklub
Komentarz: Jakub Polkowski

PONIEDZIAŁEK – 18 KWIETNIA 2016

20:00 Primeira Liga – 30. kolejka: SC BRAGA – CD TONDELA na żywo
Sportklub
Komentarz: Marcin Grzywacz

pasek2

About 0a60d0xx