Beniaminek znów sprawia sensację! GKS Katowice 3:1 Pogoń Szczecin – skrót meczu (WIDEO)

Po zwycięstwie nad aktualnym Mistrzem Polski, GKS Katowice może dopisać sobie na konto wygraną z kolejnym zespołem, który na papierze zdawał się być dużo mocniejszy. Katowiczanie pokonali Pogoń 3:1, po absolutnie szalonej końcówce spotkania.

O ile wszelkie niespodzianki to coś, co w futbolu (a zwłaszcza naszej rodzimej Ekstraklasie) jest zwyczajnie nieuniknione, to najciekawszym elementem dzisiejszego starcia był fakt, że GKS nie tylko rozbił faworyta, ale i w żadnym wypadku nie dał się zdominować – wręcz przeciwnie, to gospodarze byli dziś zwyczajnie lepsi. Pierwszy sygnał, że podopiecznych Roberta Kolendowicza czeka niezwykle trudna przeprawa, został wysłany przez Arkadiusza Jędrycha, w 34. minucie meczu. Doświadczony obrońca wykorzystał stuprocentową sytuację, wyprowadzając beniaminka na prowadzenie.

Na kolejne trafienia trzeba było chwilę poczekać, jednak cierpliwość kibiców została wynagrodzona w najlepszy możliwy sposób. Końcówka meczu to już był prawdziwy koncert. Najpierw, w pierwszej minucie doliczonego czasu, wydawałoby się, że Bergier przypieczętował zwycięstwo GieKSy. Po upływie zaledwie 120 sekund, z gola kontaktowego cieszył się jednak Gorgon i stało się jasne, że tutaj nic nie jest jeszcze do końca rostrzygnięte. Kolejne trzy minuty przyniosły nam jednak trzeci już cios ze strony gospodarzy: Mateusz Marzec gasi ostatki nadziei kibiców Pogoni, ustalając wynik meczu na 3:1.