Bez bramek w hicie kolejki: Manchester City 0:0 Inter Mediolan

Lautaro Martinez | Inter Mediolan 2024

Manchester City remisuje na własnym terenie 0:0 z aktualnym Mistrzem Włoch. Choć podopieczni Pepa Guardioli zdawali się być drużyną mocniejszą, która stworzyła sobie wyraźnie większą liczbę klarownych okazji – żaden z piłkarzy nie znalazł sposobu na Sommera. Warto podkreślić, że w podstawowej jedenastce Interu, szansę dostał Piotr Zieliński.

Niestety, choć oczekiwania wobec omawianego meczu były spore, jedynym wydarzeniem wpisanym do protokołu, pomijając zmiany, jest żółta kartka Rubena Diasa, z 33. minuty. Tak naprawdę jeśli chodzi o pierwszą połowę meczu, była ona dosyć wyrównana. Manchester zaczął nabierać rozpędu (lub Inter zaczął tracić paliwo) dopiero z biegiem czasu, jednak bez konsekwencji.

Szansa na przełamanie nadejdzie już 1 października, kiedy to obydwie drużyny zmierzą się z niżej notowanymi rywalami. City podejmie na wyjeździe Slovan Bratysławę, a Inter stanie na przeciw serbskiej Crveny.