Bez niespodzianek w półfnałach kobiet!

Przyszedł czas na półfinały turnieju kobiet. Tym razem obyło się bez niespodzianek. Niestety dla jednej z zawodniczek mecz zaskoczył się dramatem. Jako pierwsze ma kort wyszły Karolina Wozniacki i Shuai Peng. Pierwszy set miał  bardzo zacięty przebieg, przy stanie 3:3 Dunka przegrała […]

Przyszedł czas na półfinały turnieju kobiet. Tym razem obyło się bez niespodzianek. Niestety dla jednej z zawodniczek mecz zaskoczył się dramatem.

Jako pierwsze ma kort wyszły Karolina Wozniacki i Shuai Peng. Pierwszy set miał  bardzo zacięty przebieg, przy stanie 3:3 Dunka przegrała swoje podanie, w następnym gemie udało się jej odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Identyczna sytuacja miała miejsce przy wyniku 5:5. Ta część spotkania zakończyła tie-breakiem, w którym lepsza była liderka rankingu WTA. Na początku drugiego seta doszło przełamania na korzyść zawodniczki z Państwa Środka. Niestety wyko temperatura w Nowym Jorku a także coraz częściej pojawiające się skurcze utrudniały grę Shuai Peng. Dunka wygra cztery gemy z rzędu. Przy stanie 4:3 Chinka zrezygnowała z powodu udaru słonecznego. W drugim meczu 1/2 finału zmierzyły Serena Wiliams z Jekaterina Makarową. Od początku spotkania dominacja Amerykanki nie podlegała żadnej wątpliwości. Liderka światowego rankingu zwyciężył w dwóch setach, a całe spotkanie trwało godzinę.