Biathlonowy Puchar Świata w Eurosporcie i na sportowych antenach Polsatu

Po „wstępnej” rywalizacji w miniony weekend w Östersund, biathlonowy Puchar Świata rozkręca się. Od czwartku rywalizacja w Szwecji będzie kontynuowana, a pokażą ją Eurosport oraz Polsat na swoich sportowych antenach.

U pań drugi etap Pucharu Świata w Östersund w żółtym plastronie rozpocznie Markéta Davidová – Czeszka rozpoczęła sezon od wygranej w biegu indywidualnym, a prowadzenie utrzymała pomimo dopiero 15. miejsca w sprincie. W czwartek będzie miała okazję do rewanżu na 7,5-kilometrowym dystansie. Pierwsze biegi nie potoczyły się po myśli ubiegłorocznej zdobywczyni Kryształowej Kuli – Tiril Eckhoff była 30. w biegu indywidualnym i 28. w sprincie. W sezonie olimpijskim należy się jednak spodziewać, że czołowe zawodniczki będą szykować szczyt formy na luty i igrzyska olimpijskie w Pekinie. Początek sezonu może być zatem świetną okazją do wypracowania sobie przewagi nad tymi, które zaliczane są na razie „tylko” do szerokiej czołówki – m.in. Dzinary Alimbekawej czy Lisy Theresy Hauser.

Wyniki męskiej rywalizacji z minionego weekendu zwiastują nam kolejny rok dominacji Norwegów – zarówno w biegu indywidualnym, jak i w sprincie reprezentanci tego kraju zajęli dwa miejsce na podium, przy czym mowa o czterech różnych zawodnikach. Pasmo sukcesów sąsiadów przerwał reprezentant gospodarzy – Sebastian Samuelsson wygrał rywalizację na dystansie 10 km. Ta sama konkurencja rozpocznie w czwartek drugą część zmagań w Östersund i ponownie Szwedzi będą liczyć na swojego lidera w starciu z Norwegami. To jednak nie Samuelsson, a trzeci w biegu indywidualnym Simon Desthieux jest liderem klasyfikacji, współdzieląc żółty plastron z Johannesem Thingnesem Boe – trzecim w sprincie.

Rywalizacja drużynowa będzie istotnym elementem nadchodzącego weekendu – w sobotę bowiem rozegrana zostanie sztafeta mężczyzn, a w niedzielę kobiet. Niestety, nie wypatrujemy jej z optymizmem w kontekście startu Biało-Czerwonych. O ile do braku punktów naszej męskiej kadry zdążyliśmy się przyzwyczaić, gdyż od czasów Tomasza Sikory nasi biathloniści zdobywają je incydentalnie, o tyle zerowy dorobek naszych pań może już niepokoić.

CZWARTEK – 2 GRUDNIA 2021

13:05 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG SPRINTERSKI KOBIET na żywo


16:30 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN na żywo


SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

13:00 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG NA DOCHODZENIE KOBIET na żywo


15:00 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
*(5 grudnia o 00:45 w Eurosporcie 2)

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

12:25 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SZTAFETA KOBIET na żywo


15:05 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN na żywo
*(o 21:30  w Eurosporcie 2)