Biathlonowy Puchar Świata w Hochfilzen na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

Od czwartku do niedzieli biathloniści rywalizujący o Puchar Świata będą brali udział w zmaganiach w Hochfilzen. To już drugi weekend zawodów na austriackich trasach.  W ubiegły weekend biathlonistki i biathloniści rywalizowali w trzech konkurencjach: sprincie, sztafecie i biegu pościgowym. W […]

Od czwartku do niedzieli biathloniści rywalizujący o Puchar Świata będą brali udział w zmaganiach w Hochfilzen. To już drugi weekend zawodów na austriackich trasach. 

W ubiegły weekend biathlonistki i biathloniści rywalizowali w trzech konkurencjach: sprincie, sztafecie i biegu pościgowym. W biegu sprinterskim pań najlepsza okazała się Dzinara Alimbiekawa, która wyprzedziła Tiril Eckhoff i Franziske Preuß. W dwóch pozostałych górą były reprezentantki Norwegii. Po zwycięstwie w sztafecie, na zakończenie zmagań bieg pościgowy padł łupem Marte Olsbu Roiseland. Reprezentantki Polski nie zdołały zapunktować w żadnym biegu indywidualnym, zawody sztafetowe ukończyły na trzynastej pozycji.

W męskiej rywalizacji w każdy kolejny dzień mogliśmy usłyszeć inny hymn państwowy. W biegu sprinterskim triumfował Norweg Johannes Dale. W zmaganiach zespołowych najwięcej powodów do zadowolenia mieli przedstawiciele szwedzkiej reprezentacji. Ostatniego dnia pierwszego weekendu w Hochfilzen, po zakończeniu biegu na dochodzenie mogliśmy usłyszeć Marsyliankę. Wszystko za sprawą zwycięstwa Quentin Fillon Maillet. W podniosłą atmosferę śpiewania hymnu państwowego mógł także wczuć się Emilien Jacquelin, drugi w biegu pościgowym.

Już w czwartek czekają nas kolejne biathlonowe emocje. Zawodnicy i zawodniczki znów zameldują się na stadionie w Hochfilzen. W polskiej drużynie nastąpiły zmiany kadrowe. Zarówno w kadrze męskiej, jak i żeńskiej pojawią się inne nazwiska w porównaniu do zeszłotygodniowej rywalizacji w Austrii. Z tamtego składu w zmaganiach pań zobaczymy tylko Kingę Zbylut i Kamilę Żuk. Anna Mąka, Karolina Pitoń i Joanna Jakieła odpoczną od pucharowej rywalizacji i będą miały czas na treningi. Na trasie biathlonowej zobaczymy Monikę Hojnisz-Staręgę i Magdalenę Gwizdoń. O ile Monika startowała już w tym roku i musiała odpocząć zaledwie tydzień przez chorobę gardła, o tyle dla najstarszej naszej reprezentantki będzie to debiut w tegorocznych zmaganiach.

Do składu mężczyzn dołączą: Przemysław Pancerz, Tomasz Jakieła (dla Pancerza będzie to debiut w PŚ, Jakieła startował tylko raz) oraz Łukasz Szczurek. Ze składu oglądanego ostatnio został tylko Grzegorz Guzik, który w sobotę zdobył premierowe punkty w tym sezonie. Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa i Marcin Szwajnos, podobnie jak kilka ich koleżanek udadzą się na treningi do Obertilliach.

Podczas drugiego weekendu w Hochfilzen będziemy oglądać biegi sprinterskie, biegi pościgowe oraz pierwsze w tym sezonie biegi masowe. Transmisje zawodów będą obecne na antenach Eurosportu i Polsatu Sport.

CZWARTEK – 17 GRUDNIA 2020

14:05 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG SPRINTERSKI MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora
Komentarz w Radio Gol 1: Mateusz Kirpsza


PIĄTEK – 18 GRUDNIA 2020

14:05 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG SPRINTERSKI KOBIET 
Polsat Sport HDEurosport PlayerIpla


SOBOTA – 19 GRUDNIA 2020

13:00 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDEurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

14:55 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG NA DOCHODZENIE KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora


NIEDZIELA – 20 GRUDNIA 2020

11:50 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

14:15 Puchar Świata, Hochfilzen, Austria: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora

About Michał Winiarczyk