Biegi narciarskie: Puchar Świata w Falun na antenie Eurosportu

Tydzień temu w szwedzkim Ulricehamn do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie powróciła Marit Bjoergen. Norweżka odniosła 104. zwycięstwo w karierze. W ten weekend Puchar Świata znowu odbędzie się w Szwecji, czas na Falun. Starty w Ulricehamn to dominacja Norweżek. Oprócz […]

Starty w Ulricehamn to dominacja Norweżek. Oprócz indywidualnego triumfu Marit Bjoergen pierwsza drużyna Norwegii wygrała kobiecą rywalizację sztafet 4x5km. Na drugim miejscu na mecie zameldowały się Niemki a na trzecim reprezentantki gospodarzy. Polki po raz kolejny nie wzięły udziału w zawodach. Męską sztafetę również wygrali Norwegowie. Tu jednak rywalizacja trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie reprezentanci Norwegi okazali się lepsi zalediwe o pół sekundy od Szwedów i Kanadyjczyków. W tym sezonie były to już drugie biegi sztafetowe zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie i zarazem ostanie. W poprzednim starcie w Grudniu również Norwegia zdeklasował pozostałe nacje. W La Cluzas zarówno w rywalizacji pań jak i panów reprezentanci tego kraju nie mieli sobie równych.

Biegacze i biegaczki narciarskie nie opuszczają jeszcze Szwecji. Tym razem rywalizować będą w Falun, gdzie odbyły się ostatnie Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Sobota to czas na biegi sprinterskie stylem dowolnym. W niedzielę natomiast odbędzie się rywalizacja stylem klasycznym ze startu wspólnego. Odpowiednio 15km pań i 30km panów. Eurosport zaplanował w swojej ramówce jedynie transmisje niedzielnych biegów. Sobotnia rywalizacja nie zostanie pokazana.

NIEDZIELA – 29 STYCZNIA 2017

13:00 Puchar Świata, Falun, Szwecja: 30KM MĘŻCZYZN ZE STARTU WSPÓLNEGO premiera.200
Eurosport 2 HDEurosport Player

14:00
Puchar Świata, Falun, Szwecja: 15KM KOBIET STYLEM KLASYCZNYM ZE STARTU WSPÓLNEGO na żywo