BMW International Open i Travelers Championship w Golf Channel Polska

Po emocjach związanych z U.S. Open, przyszedł czas na powrót do zmagań w European Tour i PGA Tour. Turnieje obu cykli pokaże w ten tydzień Golf Channel Polska. Tym razem nie zobaczymy Adriana Meronka – nasz przyszły olimpijczyk po wielkoszlemowym […]

Po emocjach związanych z U.S. Open, przyszedł czas na powrót do zmagań w European Tour i PGA Tour. Turnieje obu cykli pokaże w ten tydzień Golf Channel Polska.

Tym razem nie zobaczymy Adriana Meronka – nasz przyszły olimpijczyk po wielkoszlemowym debiucie postanowił odpocząć i nie wystartuje w BMW International Open w Monachium. Tam, rzecz jasna, faworytem gospodarzy będzie Martin Kaymer, który jednak będzie miał przeciwko sobie grono zacnych rywali – m.in. Viktora Hovlanda, Deana Burmestera czy Louisa Oosthuizena, który zakończone w niedzielę U.S. Open przegrał w ostatniej rundzie. Stawką zmagań w Bawarii będą przede wszystkim punkty do rankingu Race to Dubai, na podstawie którego rozdanych zostanie pięć miejsc na liście startowej The Open Championship

Do końca powoli zmierza PGA Tour – finały sezonu rozegrane zostaną za niewiele ponad dwa miesiące. Najbliższy turniej, Travelers Championship, rozegrany zostanie w Connecticut. Tytułu sprzed roku bronić będzie Dustin Johnson, który po wygranej Jona Rahma w U.S. Open spadł z pozycji lidera światowego rankingu. Na polu TPC at River Highlands zobaczymy też m.in. Harrisa Englisha, Brooksa Koepkę, Justina Rose’a, Scottie’go Schefflera czy trzykrotnego zwycięzcę Travelers Championship, Bubbę Watsona.

CZWARTEK – 24 CZERWCA 2021

19:00 PGA European Tour – BMW International Open, Monachium, Niemcy: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Travelers Championship, Cromwell, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

19:00 PGA European Tour – BMW International Open, Monachium, Niemcy: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Travelers Championship, Cromwell, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 26 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – BMW International Open, Monachium, Niemcy: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Travelers Championship, Cromwell, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – BMW International Open, Monachium, Niemcy: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Travelers Championship, Cromwell, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.