BMX Freestyle na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Kolejna konkurencja kolarska zaliczy olimpijski debiut podczas igrzysk w Tokio. Rywalizacja freestyle’owa na BMX-ach ma przyciągnąć młodzież do igrzysk. W obu konkurencjach – żeńskiej i męskiej – wystąpi po 9 zawodników. Faworytami są, niejako z urzędu, mistrzowie świata – Hannah […]

Kolejna konkurencja kolarska zaliczy olimpijski debiut podczas igrzysk w Tokio. Rywalizacja freestyle’owa na BMX-ach ma przyciągnąć młodzież do igrzysk.

W obu konkurencjach – żeńskiej i męskiej – wystąpi po 9 zawodników. Faworytami są, niejako z urzędu, mistrzowie świata – Hannah Roberts i Logan Martin. Amerykanie wierzą jednak w rewanż na Australijczyku rewanż za porażkę Daniela Sandovala na czerwcowych mistrzostwach świata w Montpellier i komplet złotych medali dla USA. Sandoval osobiście nie powalczy o olimpijskie laury – sztab szkoleniowy do kadry na Tokio desygnował mistrza świata z 2018 roku, Justina Dowella, a także NIcka Bruce’a, brązowego medalistę sprzed dwóch lat.

Nadzieje Europy leżą w pozostałych medalistkach tegorocznego czempionatu – Szwajcarce Nikicie Ducarroz i Brytyjce Charlotte Worthington. U panów trzej przedstawiciele Starego Kontynentu – Anthony Jeanjean, Declan Brooks i Irek Rizajew – nie są wymieniani w gronie faworytów.

Typy redakcji:
Zawody kobiet: Hannah Roberts (USA)
Zawody mężczyzn: Logan Martin (Australia)

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

03:05 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: FREESTYLE PARK KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo

NIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

03:05 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: FREESTYLE KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
*(o 08:40  w Eurosport 2 HD)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.